Ana içeriğe atla

galata

Belediyeler

BALIKESİR'DE 50 BİN HANENİN ELEKTRİĞİ ÇÖPTEN SAĞLANACAK

11.08.2020 - 18:05

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Düzenli Depolama Sahası’nda atmosfere yayılan metan gazını elektriğe çevirmek için kurulan tesis tam zamanlı üretime başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, yıllık 400 bin ton çöp işlenerek yaklaşık 50 bin hanenin aylık enerji ihtiyacı karşılanacağını söyledi.

SELÇUKLU’DA TARİHİ AYAĞA KALDIRACAK İKİ ÇALIŞMA

11.08.2020 - 17:58

Selçuklu Belediyesi, tarih ve kültürel mirasa sahip çıkmaya devam ediyor. Sille Mahallesi içerisinde yer 397 bin 281 metrekare alan, ‘yenileme alanı’ olarak ilan edildi. Selçuklu’nun tarihi miraslarından olan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan Gevale Kalesi’nde de tarihe ışık tutacak kazı çalışmaları da devam ediyor.

AFŞİN’İN ‘MOR BEREKETİ’: 2 KÖKTEN 15 BİN KÖKE

11.08.2020 - 17:55

Afşin Belediyesince, 6 yıl önce 15 kök ve 2 paket lavanta tohumu ile başlanılan lavanta üretimi 380 dekar arazide 15 bin köke ulaştı. Raiba Parkı içerisinde yer alan lavanta bahçelerindeki ürünler bu yıl ikincisi düzenlenen etkinlikle hasat edilirken, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, lavanta yağı üretiminden 2 milyon lira gelir beklediklerini söyledi.

DULKADİROĞLU KAMU KÜLLİYESİ HİZMETE BAŞLADI

11.08.2020 - 17:49

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde, 50 bin metrekare alana hazırlanan 'Kamu Külliyesi' projesi tamamlandı. Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ın ortaya koyduğu önemli projelerden olan Kamu Külliyesi’ne ilk gelen kurum belediye olurken, kaymakamlık ve emniyet müdürlüğü de taşınma için gün sayıyor. Okay, “Vatandaşımız bu bölgeye geldiğinde kamuyla, devletle ne işi varsa bu alanda çözme imkanına sahip olacak.” dedi.

KAHRAMANMARAŞ EXPO 2023’E HAZIRLANIYOR

11.08.2020 - 17:41

Kahramanmaraş’ı EXPO 2023’ün heyecanı sardı. Türkiye’nin en büyük 2. organizasyonuna ev sahipliği yapacak Kahramanmaraş, 2023 yılında EXPO ile bir dünya kenti haline gelecek. Doğası, tarihi, sanayisi, doğal kaynakları ve mutfağı ile önemli özelliklere sahip Kahramanmaraş’a milyonlarca turist akın edecek.

 

ERZURUM BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞIYOR: KENTE YENİ ULAŞIM AĞI

16.07.2020 - 18:41

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, şehir merkezine yeni ulaşım ağları kazandırmaya devam ediyor. Şükrüpaşa’yı 50. Yıl Caddesi’ne bağlayan Barış Pınarı Köprüsü ile şehir merkezi trafiğine yeni bir alternatif kazandıran Büyükşehir Belediyesi, şimdi de aynı güzergâhı Kongre Caddesi’ne bağladı.

ŞARKÖY, MAVİ BAYRAKLI 6 PLAJIYLA GÖZ KAMAŞTIRIYOR

16.07.2020 - 18:38

Tatilcilerin vazgeçilmez adreslerinden Tekirdağ'ın Şarköy plajları göz kamaştırmaya devam ediyor. 6 adet mavi bayraklı plaj yoğun ilgi görürken, Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, “Şarköy'ün marka değerini arttırmak adına altyapı, konaklama ve sahillerle ilgili çalışmalarımız dört koldan devam ediyor.” diyor.

ANAMUR’U CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ

16.07.2020 - 18:35

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ile hem pandemi dönemini hem de ilçenin geleceğini konuştuk. Kılıç’ın Anamur’u şahlandırmak adına önemli projeleri var. Anamur’un tarım kenti olduğu kadar aynı zamanda bir turizm kenti olduğunu belirten Kılınç, “Eşsiz tarihi alanları, tertemiz sahilleri, doğası ve insanları ile muazzam bir şehir. Ancak aynı zamanda turizmden hak ettiği payı alamayan bir şehir. İnşallah bu 5 yıl içerisinde Anamur’u cazibe merkezi haline getireceğiz.” dedi.

 

KULU GURBETÇİLERİNİ BEKLİYOR

16.07.2020 - 18:30

Konya’nın yurtdışı bağlantılı Kulu ilçesi, her yaz olduğu gibi bu sezonda da gurbetçileri ağırlamak için gün sayıyor. Koronavirüs salgınına karşı dikkat ve titizlikle çalışmalarını yürütmeye devam ettiklerini belirten Kulu Belediye Başkanı Murat Ünver, “Kulu Belediyesi olarak içinde bulunduğumuz sıkıntılı dönemleri milletimizle el ele vererek atlatmak tek gayemizdir. Alınan önlemler ve yapılan çalışmalar ile Kulu gurbetçilerini bekliyor.” dedi.

 

Subscribe to Belediyeler

galata

Yukarı