Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Belediyeler

SELÇUKLU’DAN İZMİR’E YARDIM ELİ

17.12.2020 - 14:28

Selçuklu Belediyesi, Türk Kızılayı Selçuklu Şubesi ile birlikte hazırladığı ve içinde yardım malzemeleri bulunan TIR’ı deprem bölgesi İzmir’e gönderdi. Depremin İzmir’de büyük kayıplara neden olduğunu söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Ülkemizde birlik beraberlik içerisinde bütün zorlukları en hızlı şekilde aşmaya gayret ediyoruz. Hepsine geçmiş olsun diyorum.” dedi.

2020 MERAM'DA YEŞİL ALANLARDA ATILIM YILI OLDU

17.12.2020 - 14:19

2020 tüm olumsuzluklara rağmen Meram için parklar ve yeşil alanlar yılı oldu.  Toplam alanı 40 bin metrekarenin üstünde 15 park ve oyun alanının yapımını tamamlayan Meram Belediyesi, ilçenin iki büyük parkında başlattığı revizyon işlemlerinin tamamını bitirerek hizmete yeniden sundu. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 2020 yılının Meram’ın yeşil dokusu adına ‘hamle yılı’ olduğunu söyledi.

SELÇUKLU BELEDİYESİ SPORA 277 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTI

10.11.2020 - 11:55

Selçuklu Belediyesi tarafından ilçede bulunan okullara kazandırılan ve Konyalı şehitlerin isimlerinin verildiği 4 kapalı spor salonu Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla açıldı. Kasapoğlu, “Okullar Hayat Olsun’ projesinin Selçuklu’da hayata çok güzel bir şekilde geçmesinden dolayı mutluluk duydum.” derken, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı spora yaptıkları yatırımın 277 milyon lirayı bulduğunu söyledi.

GÜVENLİ HİZMETİN ADRESİ; MERAM BELEDİYESİ

10.11.2020 - 11:52

Meram Belediyesi TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni almaya hak kazandı.  Hemşehrilerinin ve personelin sağlığının kendileri için her şeyden önemli olduğunu ve pandeminin ilk gününden bu yana tedbirleri sıkı sıkıya uyguladıklarını kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Güvenli Hizmet Belgesi ile bu gayretlerinin onaylandığını ve belgelendiğini söyledi.

İNEGÖL BELEDİYESİ 5 MİLYON MASKE ÜRETTİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK ÇALIŞMA

10.11.2020 - 11:46

İnegöl Belediyesi, koronavirüsle mücadelede Türkiye’ye örnek olan bir çalışmaya imza attı. Belediye tarafından 7 ayda 5 milyon maske üretilerek vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı. Maskeleri ilçe halkının yanı sıra diğer şehirlere ve yurt dışına da gönderdiklerini belirten İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Türkiye genelinde örnek bir çalışma otaya koyduk. Şehrimizde hiç kimse pandemi sürecinde maskesiz kalmadı.” dedi.

BALIKESİR'DE 50 BİN HANENİN ELEKTRİĞİ ÇÖPTEN SAĞLANACAK

11.08.2020 - 18:05

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Düzenli Depolama Sahası’nda atmosfere yayılan metan gazını elektriğe çevirmek için kurulan tesis tam zamanlı üretime başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, yıllık 400 bin ton çöp işlenerek yaklaşık 50 bin hanenin aylık enerji ihtiyacı karşılanacağını söyledi.

SELÇUKLU’DA TARİHİ AYAĞA KALDIRACAK İKİ ÇALIŞMA

11.08.2020 - 17:58

Selçuklu Belediyesi, tarih ve kültürel mirasa sahip çıkmaya devam ediyor. Sille Mahallesi içerisinde yer 397 bin 281 metrekare alan, ‘yenileme alanı’ olarak ilan edildi. Selçuklu’nun tarihi miraslarından olan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan Gevale Kalesi’nde de tarihe ışık tutacak kazı çalışmaları da devam ediyor.

AFŞİN’İN ‘MOR BEREKETİ’: 2 KÖKTEN 15 BİN KÖKE

11.08.2020 - 17:55

Afşin Belediyesince, 6 yıl önce 15 kök ve 2 paket lavanta tohumu ile başlanılan lavanta üretimi 380 dekar arazide 15 bin köke ulaştı. Raiba Parkı içerisinde yer alan lavanta bahçelerindeki ürünler bu yıl ikincisi düzenlenen etkinlikle hasat edilirken, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, lavanta yağı üretiminden 2 milyon lira gelir beklediklerini söyledi.

DULKADİROĞLU KAMU KÜLLİYESİ HİZMETE BAŞLADI

11.08.2020 - 17:49

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde, 50 bin metrekare alana hazırlanan 'Kamu Külliyesi' projesi tamamlandı. Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ın ortaya koyduğu önemli projelerden olan Kamu Külliyesi’ne ilk gelen kurum belediye olurken, kaymakamlık ve emniyet müdürlüğü de taşınma için gün sayıyor. Okay, “Vatandaşımız bu bölgeye geldiğinde kamuyla, devletle ne işi varsa bu alanda çözme imkanına sahip olacak.” dedi.

Subscribe to Belediyeler

GALATA

Yukarı