Ana içeriğe atla


BANNER

CANIAS IQ ARTIK ÇOK DAHA GÜÇLÜ

09.10.2019 - 14:14

caniasERP'nin yeni versiyonu 8.02'yi anlatan IAS Global İş Ortakları Yöneticisi Burak Bayrakdar, IAS'nin sunduğu iş zekası çözümü canias IQ'daki yenilikleri açıkladı. 

IAS olarak 2019 yılında yoğunlaştığınız gündem maddeleri nelerdi? 
2018 yılının başında dünyanın pek çok noktasında, bugüne kadar hiç faaliyet göstermediğimiz, lokasyonlarda operasyonlar düzenleme hedefimiz bulunuyordu. 2019 yılında da bu hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam ettik. Bu anlamda en önemli gündem maddelerinden biri Güney Kore’de yeni bir şirket kurmaktı. Öncelikle orada bir çözüm ortağı ile anlaştık ve onun alt bayii ağını oluşturduk; ilk satışımızı yaparak başarılı bir projeye imza attık. Bunların akabinde o bölgedeki rağbet ve fırsatları değerlendirerek IAS Güney Kore’yi kurduk. Güney Kore’nin yanı sıra geçen yıl iki firma ile çözüm ortaklığını gerçekleştirdiğimiz Brezilya’da, Güney Afrika, İngiltere ve İsviçre’de de çalışmalarımız devam ediyor. Bunu dışında 2019’un ilk aylarında başladığımız IASDB projemiz hayata geçirildi. IAS olarak müşterilerimize bütünleşik çözümler sunuyoruz; ERP çözümümüz caniasERP, onun içerisindeki iş zekası ürünü canias IQ. Teknoloji firması olarak bu çözümlerimizin temelinde bulunan veri tabanını da yine kendimiz üretmek istedik ve böylece çalışmalara başladık. Bu yıl bir diğer odak noktamız ise 8.02 adını verdiğimiz yeni versiyonumuz oldu. 8.02 ile caniasERP içerisinde bulunan hemen hemen her modülde çok ciddi güncellemeler yapıldı. Temel modüller ve onların etkileşimde bulunduğu tüm yan modüller, yeni uygulamalar ya da mevcut uygulamaların içerisindeki iyileştirmeler ile yenilendi; performansını arttırıcı bir takım altyapısal değişiklikler yapıldı. Yeni versiyonumuz ile web client hizmetimizi de yeniledik. Kullanıcılar tüm platformlardan caniasERP sistemine kolayca erişim sağlayabilirler. 

Yeni versiyonunuz ile bilrikte canias IQ’da ne gibi geliştirmeler yapıldı?
Tüm ürünlerimizde olduğu gibi canias IQ’da da pek çok güncelleme ve geliştirme yaptık. Müşterilerimizin geri dönüşleri doğrultusunda belli başlı değişiklikler yaptık. canias IQ ürünümüzü çok daha kullanışlı hale getirdik; rapor çeşitliliğini arttırdık. canias IQ, 2017’de ilk tanıttığımızda hem bizim hem de müşterilerimiz için çok yeni bir üründü. O lansmanda ERP nedir? İş zekası nedir? Biz neden caniasERP içerisinde bir iş zekası aracı sunma ihtiyacı duyduk? Müşterilerimiz ya da ERP kullanıcıları ne zaman bir iş zekasına ihtiyaç duyar ve bunu nasıl kullanırlar gibi konuları ele almıştık. Şimdi bunları bir kenara bırakıyoruz! Artık iş zekası aracından daha fazla ne bekleyebiliriz ve bunu nasıl gerçekleştirebiliriz onu konuşuyoruz. IAS olarak biz de bir canias IQ kullanıcısıyız, kendi yaşadığımız tecrübeler, müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler ve güncel trendler doğrultusunda rapor kütüphanemizi genişlettik. canias IQ artık çok daha güçlü, ihtiyaçlara çok daha hızlı cevap verebilen ve rapor kütüphanesi çok daha geniş bir ürün haline geldi.

arf

Yukarı