Ana içeriğe atla


BANNER

GLASSHOUSE İŞ DÜNYASININ VERİSİNİ TÜRKİYE’DEN YÖNETİYOR

09.10.2019 - 13:57

GlassHouse Genel Müdürü Alp Bağrıaçık: “Veri kaybetmek para kaybetmekle aynı şey”

2004 tarihinden bu yana Türkiye’nin öncü şirketlerinin BT altyapı ihtiyaçlarını karşılayan GlassHouse, teknoloji ve iş dünyasını “GlassHouse Cloud Dijital Dönüşüm Zirvesi”nde bir araya getirdi. 25 Eylül Çarşamba günü İstanbul Feriye’de gerçekleştirilen farklı sektörlerden profesyonellerin katıldığı etkinlikte, günümüz iş dünyasının olmazsa olmazı BT teknolojileri, Bulut Bilişimi ve veri güvenliği konuları masaya yatırıldı.  GlassHouse Cloud Dijital Dönüşüm Zirvesi’nin açılış konuşmasını yapan GlassHouse Genel Müdürü Alp Bağrıaçık, “Dijitalleşen dünyada veri kaybetmekle para kaybetmek aynı şey. Dolayısıyla lider şirket olabilmenin yolu dijitalleşmeden geçiyor. Şirketlerin hızlı bir şekilde dijitalleşmesi gerekiyor ve dijitalleşmeyen şirketler yok olmaya mahkum olacaklar.” dedi. Bağrıaçık sözlerine, “Şirketlerin rakiplerinden farklılaşması için iş süreçlerinde özgünlüğe odaklanması gerekiyor bunun sonucunda şirketlerin BT yöneticilerinin dijitalleşmeye yatırım yapması gerekiyor. Orta ve uzun vadede baktığımızda Türkiye’nin ilk 10 ekonomi arasına girebileceğini düşünüyorum. Ekonomik büyümenin ön şartı dijitalleşmeden geçiyor.” şeklinde devam etti. 

“BT BİRİMLERİNİN ÖZELLİKLE BULUTA GEÇİŞ SÜRECİNDE UZMAN DESTEĞİNE İHTİYACI VAR”
GlassHouse Genel Müdürü Alp Bağrıaçık: “Bulut bilişimle birlikte işletmeler artık büyük donanım maliyetlerine katlanmak zorunda değil, büyük BT yatırımları yapmalarına da gerek kalmadı. Bugün itibariyle dünyadaki tüm şirketlerin yüzde 90'ından fazlası zaten bulut bilişim kullanıyor. Yapılan araştırmalar BT yöneticilerinin bazı bilişim altyapılarını kendi kurumlarının ortamlarında barındırmayı tercih ettiğini ve bazı BT altyapılarını buluttan kaynak olarak tüketmeyi tercih ettiklerini gösteriyor.  SAP HANA geçişleri, BT altyapılarının buluta geçişini hem dünyada hem de ülkemizde hızlandıracaktır.” 

“TÜRKİYE’NİN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜNE KATKIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ!”
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dijital dönüşüme pazar lideri olarak katkı sağlamaya hazır olduklarını söyleyen Bağrıaçık, “Genişleyen ve yeniden yapılanan kadromuzla BT dönüşümü konusunda ülkemizin ilk 500 şirketine hizmet sunarak 2019 yılında personel sayımızı iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Veri yedekleme ve iş sürekliliği alanında Türkiye’nin sektör lideri olarak, Bulut bizim için bir operasyon modeli ve iş yapış şeklidir. Bizim modelimizde GlassHouse Cloud hem Türkiye’de kendi kurduğumuz Tier 4-ready bulut ortamını hem de Microsoft Azure gibi ortaklarımız tarafından sağlanan ortamları kapsıyor. diye konuştu. 

“BAŞARI; TUTKU VE İNANCIN BİRLEŞİMİYLE DOĞAR”
Zirvede konuşma yapan ünlü dağcı, fotoğrafçı ve yazar Nasuh Mahruki, “Herkesin tırmanacağı bir Everest’i vardır. Herkes kendine meydan okumalı ve kendiyle yarışmalıdır” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Başarı ve mutluluk zihnin haritasıdır. Başarıya ulaşmak için mutlaka bir hedef belirlenmelidir çünkü hedefler motivasyon için temel oluşturur. Zamanı ve kaynakları kullanmak başarının sırrıdır ama bu tek başına yeterli değildir. Hayatın içinde kendimizi aramak ve potansiyelimizi bilmek esas başarıyı getirir.” şeklinde konuştu. 

arf

Yukarı