Ana içeriğe atla


BANNER

YENİLİKÇİ VE KATMA DEĞERLİ ÜRÜNLERİMİZLE SEKTÖRE YÖN VERİYORUZ

20.01.2020 - 11:57

Kale Kilit Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Semih Teker: “Toplamda 23’i aşkın AR-GE çalışanımız sayesinde kilit ve silindir portföyümüzü her yıl yeni ve teknolojik ürünler ile zenginleştiriyoruz.”

2019 yılı sektörünüz açısından nasıl bir yıl oldu? 
Kale Kilit, Kale Çelik Kapı, Kale Pencere Sistemleri ve Kale Alarm markalarıyla Türkiye’nin ve bölgenin “tek entegre güvenlik” şirketi Kale Endüstri Holding olarak büyümemizi 2019 yılında da sürdürdük. Hem dünyada hem de Türkiye’de yaşanan zor koşullara rağmen 2019’u pozitif büyümeyle kapattık.
Güvenlik konusunda geliştirdiğimiz yeniliklerle, yarım asrı aşkın süre boyunca Kale kullanıcılarının kendilerini güvende ve ayrıcalıklı hissetmelerini sağladık. Yenilikçiliğin sürdürülebilir başarının temel anahtarı olduğuna inanıyoruz. Bu vizyonla Türkiye’de faaliyet gösterdiğimiz her alanda her zaman ilklere imza attık ve atmaya da devam ediyoruz. Her geçen gün dijitalleşen dünyamızda, güvenlik sistemleri pazarı da akıllı teknolojilerle gelişiyor. 
2016’dan bu yana Çerkezköy Fabrika ve Vadistanbul yatırımlarımız dahil olmak üzere modern üretim ve yönetim çalışmaları için yaklaşık 500 milyon TL yatırım gerçekleştirdik. Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim merkezi olarak kurulan fabrikamızda, hem sektöre hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak önemli bir sürece imza attık. Çerkezköy fabrikamızda ürünlerimizi son teknoloji otomasyona dayalı, modern altyapıyla entegre bir şekilde üretiyoruz. Bu sayede kilit silindir, çelik kapı, çelik kasa, yangın kapısı ve pencere sistemleri alanındaki üretim kapasitemizi iki katına çıkarttık. Günde 150 bin adet kilit ve 80 bin adet silindir üretim kapasitesine sahibiz. 2018 yılında, yaklaşık 40 yıldır faaliyet gösterdiğimiz İstanbul Güngören’deki yönetim ofisimizi Ayazağa’daki Vadistanbul’a taşıdık. Entegre güvenlik ürünlerimizin bir arada sergilendiği ilk konsept mağazamızı da, genel merkezimizin bulunduğu aynı binada hizmete açtık. Bu mağazada ziyaretçilerimiz yeni ürün ve teknolojilerimizi görmenin yanı sıra, tüm ürünlerimizi de verilen hizmete uygun olarak tasarlanan özel odalarda deneyimleme imkanı buluyor.

Sizce 2020 sektörünüz açısından nasıl bir yıl olacak? Yeni yıldan beklentileriniz nelerdir?
Kale ailesi olarak, gerçek başarıyı yakalamak için katma değerli ürünler üreterek, yenilikleri takip etmemiz gerektiğine inanıyoruz. Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış bir Ar-Ge merkezimiz var ve yüzde yüz yerli sermayeyle üretim yapan bir marka olarak yeni ürünler geliştirmeye devam ediyoruz.
Toplamda 23’i aşkın Ar-Ge çalışanımız sayesinde kilit ve silindir portföyümüzü her yıl yeni ve teknolojik ürünler ile zenginleştiriyoruz. Bu anlamda 15 adet dünya patenti ile 60’dan fazla ülkede ürünlerimizi koruma altına aldık ve 23 adet faydalı modelimiz mevcut. Her yıl gerçekleştirilen Ar-Ge 250’nin 2018 sıralamasına göre; geliştirdiğimiz patent sayısında 33., faydalı model sayısında 3., aldığımız tasarım tescil sayısına göre 16., marka sayısında 10. ve Türkiye’nin en çok Ar-Ge harcaması yapan şirketleri sıralamasında ise 236. sırada yer alıyoruz.  
 

arf

Yukarı