Ana içeriğe atla


BANNER

Araştırma

FİRMALARIN CİROLARINDA SERT DÜŞÜŞ

08.04.2020 - 10:16

Hedefler İçin İş Dünyası Platformu’nun araştırmasına göre cirolardaki azalış, Güneydoğu’da yüzde 71’e kadar çıkıyor. Anketi’ne katılan KOBİ ağırlıklı 780 şirketin yüzde 54’ü, salgın nedeni ile cirolarının en az yarısını kaybettiklerini açıkladı.

ŞİRKETLERİN 2020 PROJEKSİYONU

17.02.2020 - 10:01

İnsanlar, her yeni yılda kendilerine birçok hedef koyuyor. Ancak, bir sonraki yılbaşında, bunların bazılarının da gerçekleşmediğini görüyor. İş sahiplerinin, gemiyi sağlam bir limana eriştirmekle yükümlü kaptanların, üst düzey yöneticilerin belirlenen amaçlara ulaşması, kurumları açısından yaşamsal önemde. Bu nedenle, başarıyı yakalayanların izinden gitmek, her zamankinden daha da ehemmiyetli. Peki, genel anlamda ekonomik darboğazın yaşandığı 2019, hangi raporlamalarla geride bırakılıyor? İş dünyamızın önde gelen isimlerinin 2020 ajandasının "Yatırım" başlığında öne çıkanlar ve beklentiler neler? 

İŞ İNSANLARININ MARKALARINA YAPTIKLARI YATIRIMLAR

17.02.2020 - 09:41

Markalaşmak ve iş hayatında uzun süre ayakta kalabilmek bir marka için oldukça önemli. İş hayatında başarılı olmuş iş insanlarına baktığınızda markalaşmayı önemsediklerini, bu alana yatırım yaptıklarını görürsünüz. Peki, iş insanları markalarını öne çıkarmak ve sürdürülebilir kılmak için nasıl yatırımlar yapıyorlar? Hizmetix Dergisi olarak iş insanlarının markalarına yaptıkları yatırımları sizler için derledik.

DİJİTAL ESNAF OLMANIN 7 KURALI

26.06.2018 - 14:54

Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu, TOBB E-ticaret Meclisi Üyesi Cenk Çiğdemli, dijital esnaf olmanın 7 kuralını açıkladı. Dijitalleşmeyen işlerin önümüzdeki yıllarda yaşama şansının olmayacağına işaret eden Çiğdemli, e-ticaret sitesinin kurulum aşamasından reklamını yapmaya, müşteri memnuniyetini yönetmekten güvenliğe kadar kritik alanlarda neler yapılması gerektiğini aktardı.

‘BİZİM ŞİRKETE BİR ŞEY OLMAZ’ DEMEYİN!

09.05.2018 - 17:33

Global güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs’ün Türkiye Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, “Risk sanıldığından büyük.” diyerek şirketleri çalışanların kendi cihazlarıyla yaratacakları risklere karşı uyarıyor.

ŞANTİYEDEKİ KADINLAR

12.04.2018 - 09:36

Evlerde erkeklere göre çok daha fazla vakit geçiren kadınlar, binaların inşasında henüz arzu edilen düzeyde söz sahibi değiller fakat gidişat umut verici. ‘Erkek işi’ olarak görülen inşaat sektörü, kadınların katılımıyla daha kaliteli ve estetik kaygısı yüksek bir iş koluna dönüşmeye başladı. 

3S Kale proje

 

CEO’ların umudu doruk noktasında

13.02.2018 - 14:42

PwC’nin bu yıl ‘Köşe Ofisteki İhtiyatlı İyimser’ başlığıyla yayımladığı 21. Yıllık Küresel CEO Araştırması’na göre, CEO’ların 2018 için küresel büyüme beklentilerindeki iyimserlik, bugüne kadar ki en yüksek seviyeye ulaştı.

Türkiye’de CFO’lar Avrupalıları geride bırakıyor

19.01.2018 - 10:35

Deloitte’un düzenli yaptığı Avrupa CFO Anketi’ne göre Türkiye’deki CFO’lar gelecek 12 aya ilişkin gelir ve istihdam artışı beklentisinde Avrupalıları geride bırakıyor. Türkiye aynı zamanda yatırım harcamalarında artış ile genel finansal beklentilerde iyileşme bekleyen ülkeler arasında üst sıralarda yer alıyor. Öte yandan risk konusunda en üst düzeyde hassasiyete sahip olan CFO’ların yüzde 71’i temkinli ilerlemeyi tercih ediyor.

Subscribe to Araştırma

arf

Yukarı