Ana içeriğe atla

aaa

GÜCÜMÜZÜ ÜLKEMİZE OLAN SORUMLULUĞUMUZDAN ALIYORUZ

14.09.2018 - 16:52

SABANCI HOLDİNG, 2018 YILININ İLK ÇEYREĞİNDE GÖSTERDİĞİ FİNANSAL BAŞARIYI, YILIN İKİNCİ ÇEYREĞİNE DE TAŞIDI. 2018 YILININ İLK 6 AYINDA SABANCI HOLDİNG’İN KOMBİNE SATIŞLARI 2017 YILININ AYNI DÖNEMİNE ORANLA YÜZDE 32 YÜKSELEREK 40 MİLYAR TL’YE YAKLAŞTI. ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZ KAYNAK SEVİYESİ İSE DAHA DA GÜÇLENEREK KONSOLİDE OLARAK 27 MİLYAR 825 MİLYON TL’YE ULAŞTI.

Sabancı Holding’in kombine satışları, 2018 yılının ilk altı ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 32 artarak 40 milyar TL’ye yaklaştı. Sabancı Holding konsolide ana ortaklık net karı ise, 2018 yılının ilk altı ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 52 artarak 2 milyar 222 milyon TL olarak gerçekleşti.
Sabancı Holding ilk altı aydaki operasyonel karlılığını ise yüzde 14 artırarak 4 milyar 920 milyon TL’ye çıkardı.  Sabancı Holding’in toplam varlıkları 2018 yılının ilk altı ayı itibari ile 383 milyar 952 milyon TL’ye ulaşırken; toplam konsolide ana ortaklığa ait öz kaynakları ise, 27 milyar 825 milyon TL oldu. 
Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen konuya ilişkin yaptığı açıklamada: “Ülkemize olan güvenimiz ve sahip olduğumuz değer yaratma kültürümüzle,  daha çok çalışmaya ve üretmeye olan inancımızı, her türlü koşula rağmen, hiç kaybetmiyoruz. İçinden geçtiğimiz zor dönemi aşarak, geleceğe güvenle bakabilmemizin de ancak tüm ekonomi paydaşlarının ve halkımızın yapıcı ve samimi yaklaşımları ile destekleyici çabaları sayesinde mümkün olabileceğine inanıyoruz. Sabancı Topluluğu olarak, esnek ve çevik yönetim anlayışımız ve mevcut koşullara adaptasyon yeteneğimizle yılın ilk çeyreğinde yakaladığımız başarılı performansı, 2018 yılının ikinci çeyreğinde de sürdürdük. Güçlü özkaynağımız, etkin risk yönetimimiz ve güçlü nakit yaratma yeteneğimiz sayesinde Topluluk olarak, Türkiye’ye ve yatırımcılarımıza daha fazla katkı yapabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gücümüzü de her zaman ülkemize olan sorumluluğumuzdan alıyoruz.” dedi. 

arf

Yukarı