Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Gündem

TÜM KADINLARIN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİM

18.03.2021 - 17:16

“Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” listesinde bu sene ilk sırayı WPP’nin Türkiye Ülke Başkanı ve GroupM EMEA CEO'su Demet İkiler aldı. GroupM EMEA’nın CEO’luğu göreviyle birlikte, bünyesinde 25 ajansı barındıran WPP Türkiye’nin Ülke Başkanlığı’nı da aynı anda yürüten Demet İkiler, toplamda yaklaşık 17 bin kişilik büyük bir ekibe liderlik ediyor. İkiler, 2020 GroupM EMEA ve WPP Türkiye toplamında, 160,7 milyar TL’lik bir ciroyu yönetiyor.

İLHAM VEREN KADINLAR

18.03.2021 - 17:09

DİDEM ŞEKEREL ERDOĞAN (NİELSENIQ APAC-EEMEA TÜRKİYE ANALİTİK DANIŞMANLIK KIDEMLİ BAŞKAN YARDIMCISI)

Bugün dünyaya ve ülkemize baktığımızda kadınların fırsat eşitliği sağlandığında önemli başarılara imza attıklarını görüyoruz. Bu anlamda, NielsenIQ gibi kadın istihdamına büyük önem veren bir şirkette çalışmaktan dolayı gurur duyuyorum. NielsenIQ’da kadınların yönetimdeki oranı, yüzde 60 ile Türkiye ve dünya ortalamasının çok üzerinde ve bu gerçekten çok önemli. Kadınların bu kadar yüksek oranla yönetimde yer almalarında İK uygulamalarımızın ve Women In NielsenIQ (WIN) Çalışan Kaynak Grubu’muzun da büyük katkıları bulunuyor. Kadınların eğitim, çalışma hayatı ve karar alma mercilerine eşit katılımını sağladığımız bir Türkiye’nin daha kalkınmış bir ülke olacağına inanıyorum. Bu düşüncelerle kadınlarımızın ve kadın çalışanlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

SANKO HOLDİNG: #KADINLARYAPAR

18.03.2021 - 16:55

SANKO Holding’de forklift operatörü olarak çalışan kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınların toplumsal cinsiyet rollerinden bağımsız meslek seçme özgürlüğüne dikkat çekti.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEĞE KADINLARIN VARLIĞI GÜÇ KATACAK

18.03.2021 - 16:52

Kadınların üretimde daha fazla yer alması amacıyla 8 Mart 2020’de “Bakliyat Köyü” projesini hayata geçiren Reis Gıda, Kadın Dostu Markalar Özel Ödülü’ne layık görüldü. Hem bu başarıları hem de projeleri hakkında bilgi aldığımız Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis Yorgun, “Geleceğe ışık tutan kadınlarımızla beraber daha güçlü yarınlar için Reis ailesi olarak her zaman desteklerimizi sürdüreceğiz.” dedi.

PANDEMİ, BAŞARILARIMIZA YENİLERİNİ EKLEDİĞİMİZ BİR DÖNEM OLDU

18.03.2021 - 16:46

45 yıllık birikimiyle su kaydırakları ve su parkları tasarım, üretim, mühendislik ve montajında A’dan Z’ye hizmetler sunan Polin Polin Waterparks, pandemiyi fırsata çevirdi. Bu dönemde 4 farklı kıtada 57 farklı proje tamamladıklarını belirten Polin Group Marka İletişim Direktörü Şöhret Pakiş ile hizmetleri ve pazarlama stratejileri hakkında bilgi aldı.

SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA İÇİN KADININ GÜÇLENMESİ ŞART

18.03.2021 - 16:43

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren KAGİDER Başkanı Emine Erdem de şu ifadeleri kullandı: “Kadınların sosyal ve ekonomik olarak güçlendirilmesi adına 18 yıllık tarihimizin en kapsayıcı ve en önemli projelerinden birini yürütmüş olmaktan büyük gurur yaşıyoruz. Projemizin ana hedefi kadın girişimciler ve kadın girişimci örgütleri arasında bir iletişim ve dayanışma ağı oluşturmak, iş dünyasındaki kadınların gerekli bilgilere ve iş pazarlarına ulaşmalarını ülkemizdeki kadın girişimcilerin, üreticilerin bir platformda toplanması ve bu platformun kamu ve özel sektörün mal ve hizmet alımlarında değerlendirebilecekleri bir kaynak olmasıydı. Diğer hedeflerimiz kamu ihalelerinden kadın girişimcilerin daha fazla pay alabilmesi için yasa önerisini hazırlamaktı.

KADIN GİRİŞİMCİ SAYISINI ARTIRMAK ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ

18.03.2021 - 16:41

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: “Son 18 yılda artık kadınlarımızın ve kız çocuklarımızın daha fazla bilimde, sanatta, sporda, eğitimde, ticarette olduğunu görüyoruz. Bakanlık olarak en önem verdiğimiz konulardan birisi hem kadınlarımızın hem çalışma hayatında olması hem kadın girişimci sayısının artırılması hem de kadınların iş ve aile hayatı arasındaki uyumu güçlendirmek.”

‘KADIN DOSTU’ 50 MARKA ÖDÜLLERİNİ ALDI

18.03.2021 - 16:39

Kadın Dostu Markalar Platformu’nun bu yıl ilk kez düzenlediği ‘Kadın Dostu Markalar Özel Ödülleri’ töreni gerçekleşti. Törende kadın ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında değer yaratan uygulamalarını hayata geçirmiş olan 50 markaya ödül verildi.

KADINLARIN SESİNİ DAHA DA GÖRÜNÜR KILMALIYIZ

18.03.2021 - 16:38

Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı: “Hayatın her alanında eşit katılıma ihtiyacımız var. Bugün hala siyasette, istihdamda ve karar alma mekanizmalarında kadınların temsilinin çok düşük olduğunu görüyoruz. Bu demek oluyor ki kadınların sesini daha da görünür kılmalıyız.”

TÜRKİYE'NİN GÜCÜ, KADINLARIN GÜCÜDÜR

18.03.2021 - 16:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan: “Kadınların sadece çalışan değil, tasarlayan ve karar veren mekanizmalarda etkin yer almasını istiyoruz. Türkiye'nin gücü, kadınların gücüdür. Küresel sorunların çözümünde de aktif olabilecek bir potansiyele sahibiz. İklim krizinden sosyal meselelere kadar dünya her alanda kadın zekasına, sezgisine muhtaçtır."

Subscribe to Gündem

GALATA

Yukarı