Ana içeriğe atla

rize

Bilişim & Yazılım

Geleceğin bacasız sanayisi ve en büyük enerji kaynağı

20.07.2017 - 14:19

Bugün ülke ekonomisi içerisinde 6.8 milyar dolarlık bir büyüklüğe sahip olan ve önümüzdeki 10 yıl içerisinde bu rakamı 50 milyar dolara çıkarmayı hedefleyen yazılım sektörü adına görüştüğümüz Yazılım Sanayicileri Derneği  (YASAD) ve Korgün YAZILIM Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Ufuk Güneş, bu amaç için bir takım kriterleri aşmak gerektiğini dile getirerek, yapılması gerekenleri sıraladı.

Yeni dönemin sanayi sektörü…

20.07.2017 - 14:18

“Yeni dönemin sanayi sektörünün, yazılım sektörü olduğunu artık anlamamız gerekiyor” açıklamasında bulunan IdeaSoft Yönetim Kurulu Başkanı Seyhun Özkara, “Artık sadece doğru beyinlere ve doğru projelere ihtiyaç var. Ülkemizin global projelerinin ardında da çoğunlukla yazılım ekipleri yer alıyor” dedi.

En ufak bir veri kaybı felaket demek…

20.07.2017 - 14:16

“ERP sistemlerinin uygulanması iş süreçlerini iyileştirir ve bu kapsamda da yeni kapılar açar” açıklamasında bulunan Login Yazılım İş Çözümleri Yöneticisi Ahmet Savaş Göktürk, ERP sisteminde tonlarca davranışsal ve işlevsel bilgi oluştuğunu dile getirdi. Ayrıca Göktürk, oluşan verilerle iş süreçlerinin gelişmesi ve rekabetçi yaklaşımları oluşturacak alt yapının sağlanmasının da mümkün olduğunu söyledi.

Ar-Ge’ye destek artırılmalı

20.07.2017 - 13:47

XInerjI Teknoloji Şirket Ortağı Erkan Durdağı: “Ülkemizin yeni ve sürdürülebilir bir ekonomik modele daha rahat ve hızlı bir şekilde geçmesi için Ar-Ge çalışmalarına desteğin artırılarak devam etmesi gerekiyor” dedi.

Avantajı jenerik yapıdaki iş zekası sistemleri sağlıyor

20.07.2017 - 12:28

ONUSS Kurucu Ortağı/Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Banu Ortaç, Günümüzde kurumların ne kadar veriye sahip olduklarından ziyade, verinin doğru ve güncel bilgiyi üretebilmesini sağlayacak jenerik yapıdaki iş zekası sistemlerine sahip olmalarının rekabet avantajı sağladığıNI SÖYLEDİ.

KENDİ KATEGORİMİZDE PAZAR LİDERİYİZ

13.06.2017 - 10:50

Eset Türkiye CEO’su Alain Soria, “Son 10 yılı atılım içerisinde geçirdik. Bireysel ve kurumsal müşteri sayımızı artırdık. Kendi kategorimizde pazar lideri olduk” diye konuştu.

GELECEĞİN TEKNOLOJİ DAĞITIM GRUBU…

13.06.2017 - 10:49

Index Grup Şirketleri İcra Kurulu Üyesi Salih Baş, “27 yıldır Türk bilişim sektörü içerisinde ‘geleceğin teknoloji dağıtım grubu’ vizyonu ile hareket eden ve halen 200’den fazla dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapan Index Grup olarak dağıtım kulvarındaki liderliğimizi katma değerli çözümlere odaklanarak daha da sağlamlaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Subscribe to Bilişim & Yazılım

rize

 

Yukarı