Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Bilişim & Yazılım

TURKCELL, TÜRK TELEKOM VE VODAFONE'DAN TARİHİ ANLAŞMA

15.01.2021 - 14:10

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone yerli mesajlaşma ve sosyal medya uygulamaları için işbirliğine imza attı. Turkcell, Türk Telekom müşterileri ve Vodafone İletişim Pass kullanıcıları BiP ve Yaay'ı internet kotalarından harcama yapmadan kullanabilecek.

WeBee ile Otellerde Temassız Dönem Başladı

16.12.2020 - 17:39

Korona virüsü salgınından dolayı pek çok sektör olumsuz şekilde etkilendi. Özellikle turizm sektörü durma noktasına geldi. Sosyal mesafenin önemli rol oynadığı ve bulaş riskinin minimuma indirilmesi gerektiği günümüzde WeBee, oteller için temassız müşteri deneyimi sunuyor. WeBee’nin kurucularından Dr. Özgür Zan, uygulamanın misafirler ve oteller açısından avantajlarını anlattı.

GÜNLER ALAN İŞLEMLER CANİASERP İLE SANİYELER İÇİNDE ÇÖZÜLÜR

04.12.2020 - 16:23

IAS Genel Müdürü Metehan Altındil, firmasının e-Dönüşüm konusundaki çalışmalarını ve avantajlarını şöyle anlattı: “caniasERP içinde sunulan ve sisteme tam entegre çalışan e-Belge uygulamaları sayesinde veriyi derleme, denetleme ve yönetme işlemleri saniyeler içinde gerçekleştiriliyor.”

Yazılım testinde uluslararası rekabetin anahtarı sertifikalar

13.11.2020 - 11:36

Yılda bir kez gerçekleştirilen ISTQB Sertifikasyon Sınavları bilişim uzmanları tarafından büyük ilgi görüyor. Bugüne kadar Türkiye’de 3 bine yakın kişi uzmanlığını bu sertifikalarla belgeledi. Yazılım Test ve Kalite Derneği Başkanı Koray Yitmen, ISTQB sertifikalarını uluslararası rekabetin anahtarı olarak nitelendiriyor. Yitmen, dijitalleşmenin hız kazandığı yeni normalde daha çok uzmanın bu sertifikalarla sektörde büyük fark yaratacağına inandığını söylüyor.

KOLAYPEYK İLE İŞ KANUNLARI KAPSAMINDAKİ KAYIT VE BELGELER CEPTE

20.10.2020 - 15:30

İş kanunları kapsamındaki kayıt ve belgeleri resmi evrak olarak dijitalleştiren KolayPeyk, belge yönetim süreçlerinde büyük bir açığı kapattı. Kolaysoft Teknoloji AŞ Kurumsal İletişim Sorumlusu Burcu Küçüknamlı, KolayPeyk platformunun işletmelere sağladığı katkılar hakkında merak edilenleri cevapladı.

DİJİTAL DÖNÜŞÜM ŞİRKETLERE HEM ESNEKLİK HEM MALİ TASARRUF SAĞLIYOR

15.10.2020 - 10:30

Aktek Bilişim Genel Müdürü Dr. Reha Çetin, dijital dönüşümün şirketlere sunduğu avantajlar hakkında “Esneklik, çevik adaptasyon, mali tasarruf, nitelikli çalışma ve iş yapış modellerini kullanmak, nesillerarası uyumu sağlama, kaynak paylaşımı ve yeni iş alanları ile çözümleri oluşturmak.” değerlendirmesinde bulundu.

TÜRK TELEKOM GÜNIŞIĞI PROJESİ 81 İLDE

12.10.2020 - 10:01

Türk Telekom’un az gören çocuklar için başlattığı ‘Günışığı’ projesi 19 yeni ili daha kapsamına alarak 81 ile ulaşıyor.15 Ekim’de başlayacak yeni dönem eğitimleri, proje için özel olarak oluşturulan dijital platform üzerinden sunulacak.

SENYONET 160 BİN KONUTA ULAŞTI

16.07.2020 - 17:58

Senyonet Yazılım CEO’SU Mehmet Yıldızdoğan ile pandemi dönemindeki hizmetlerini konuştuk. Senyonet’in pandemi sürecinde de büyümesini sürdürdüğünü belirten Yıldızdoğan, “Şu anda finansal yönetim alanında 750 sitede yaklaşık 160 bin konutta 500 bin’e yakın kişiye hizmet veriyoruz.” dedi.

 

HUAWEİ TELEFONLARDA YANDEX DÖNEMİ

20.05.2020 - 12:17

Yandex ile dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Huawei, özel bir iş birliğine imza attı. Yeni dönemde Huawei Mobil Servislerine (HMS) sahip cihazların Huawei internet tarayıcısında ve ana ekranda yer alan arama çubuğunda varsayılan arama motoru Yandex oldu. Ayrıca Huawei cihazlarının “AppGallery” uygulama mağazasında, Yandex’in uygulaması Yandex Navigasyon da yerini aldı.

Subscribe to Bilişim & Yazılım

GALATA

Yukarı