Ana içeriğe atla

arf

Otomotiv

OSD: Devletimiz İlk Adımı Attı

24.09.2018 - 17:43

Cumhurbaşkanlığı kararıyla otomotiv sektöründeki ÖTV matrahının yeniden düzenlenmesi Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) tarafından pozitif bir gelişme olarak karşılandı. OSD Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün, “Hazine ve Maliye Bakanlığı’mızla yaptığımız görüşmeler doğrultusunda çok hızlı bir şekilde sektöre can suyu olacak ilk adım atıldı. Zaten hali hazırda pozitif bir hazırlık içinde olan bakanlığımız, bizleri kabul edip sektörel anlamda hassasiyetlerimize hızla kulak vererek gereken dolaylı ÖTV indirimini hayata geçirdi.” ifadelerini kullandı.

RENAULT GRUBU TÜRKİYE’YE GÜVENMEYE DEVAM EDİYOR

14.09.2018 - 15:59

YAKLAŞIK 50 YILDIR TÜRKİYE’DE OYAK İLE ORTAKLIĞINI SÜRDÜREN RENAULT GRUBU, TÜRK LİRASI’NDA SON DÖNEMDE YAŞANAN DALGALANMADAN DOLAYI PLANLARINDA HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMAKSIZIN ÜLKEDEKİ ÜRETİM/SATIŞ VE PAZARLAMA FAALİYETLERİNE DEVAM EDECEĞİNİ AÇIKLADI.

DS AUTOMOBILES, ÜRÜN GAMI WLTP PROTOKOLÜNÜ KARŞILIYOR

14.09.2018 - 15:54

Tüm DS Automobiles ürün gamı gibi yeni satışa sunulan DS 7 CROSSBACK de zorlu WLTP prosedürlerini karşılıyor. Bu test prosedürlerinin yakıt tüketimi ve CO2 emisyon salınım değerleri gerçek sürüş koşullarına oldukça yakın.

PIRELLI, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER YOL GÜVENLİĞİ FONU’NA KATILDI

14.09.2018 - 15:51

Pirelli, Birleşmiş Milletler Yol Güvenliği Fonu’na katılarak fona dahil olan ilk lastik şirketi oldu. Pirelli, aynı zamanda Sürdürülebilirlik ve Risk Yönetimi Üst Yöneticisi Filippo Bettini ile Danışma Kurulu’nda da yer alıyor. Pirelli, Connesso ve Cyber Car ile de iki yüksek teknolojili akıllı lastik ürününü güvenlik karmasına dahil ediyor.

MERCEDES-BENZ TÜRK’ÜN İHRACAT HACMİ GİTTİKÇE ARTIYOR

15.08.2018 - 15:13

MERCEDES-BENZ TÜRK’ÜN İCRA KURULU BAŞKANI SÜER SÜLÜN, “YURT İÇİ SATIŞLARIMIZ PAZARDAKİ DARALMAYA BAĞLI OLARAK BİR MİKTAR AZALSA DA ÖZELLİKLE AKSARAY’DAKİ KAMYON FABRİKAMIZA YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARIN DA ETKİSİYLE İHRACAT HACMİMİZİ GİDEREK ARTIRIYORUZ.” DİYOR.

Devletten BMC'ye süper destek

03.08.2018 - 13:05

BMC Otomotiv’in Sakarya’ya yapılacak dizel motor, transmisyon ve alt sistemleri üretim tesisi yatırımı, proje bazlı devlet yardımı kapsamına alındı.

Mercedes-Benz Türk’ün “Yıldız Kızlar”ı İstanbul’da buluştu

25.07.2018 - 17:28

Her Kızımız Bir Yıldız’ın gelenekselleşen İstanbul buluşmasında Yıldız Kızlar’la bir araya gelen Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, Bugün dünya gündemindeki en önemli konulardan biri kadın-erkek eşitliği ve bu bağlamda kadınlara sosyal ve ekonomik açıdan fırsat sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

NISSAN’A MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜ

27.06.2018 - 12:32

Elektrikli araçlarda yaptığı öncü çalışmalarla birçok ödül kazanan Japon otomotiv devi NISSAN, geliştirdiği yenilikçi enerji çözümleriyle, Financial Times ve Dünya Bankası Grubu üyesi International Finance Corporation tarafından ödüllendirildi.

 

Subscribe to Otomotiv

yyy

Yukarı