Ana içeriğe atla

BANNER

Otomotiv

FARKLI TAŞIMA İHTİYAÇLARINA EN UYGUN ÇÖZÜMLER

12.11.2019 - 14:00

Müşterilerine gerek satış gerekse satış sonrası en kaliteli ve en hızlı hizmeti sunduklarını belirten Gülsoy Otomotiv Genel Müdürü Serkan Açar, “Kaliteli hizmetleri en uygun maddi koşullarla sunuyoruz.” diye konuştu.

OTOMOTİV FAİZSİZ SİSTEMDE YÜKSELİŞE GEÇTİ

12.11.2019 - 13:57

Türkiye ekonomisinin en önemli lokomotiflerinden olan otomotiv sektörü, faizsiz sistemle yapılan alımlarda yükselişe geçti. Eylül ayında Elbirliği Sistemi ile araç alımları Ağustos ayına göre yüzde 4,81 artış gösterdi.
 

Opel, yenilikçi teknolojileriyle otomotiv sektörüne yön vermeye devam ediyor

06.11.2019 - 16:01

Özellikle kış aylarıyla birlikte sürücüler günlük işe gidip-gelme sürüşlerinde daha fazla karanlık sürüş koşullarına maruz kalıyor. Ancak Opel sürücülerinin karanlıkla ilgili herhangi bir endişe duyması gerekmiyor.

Alman otomobil üreticisi, akıllı far teknolojilerinin tüm çeşitlerini çeşitli modellerinde müşterilerinin kullanımına sunuyor. Normalde çok daha pahalı premium sınıf araçlarda bulunan, Eco LED, Tam LED, IntelliLux LED® Matrix Far teknolojileri, Opel sayesinde daha geniş kitlelere ulaşıyor. Opel böylelikle üst sınıf teknolojieri  kendi müşterilerinin kullanımına sunma geleneğini sürdürüyor.

Opel’in akıllı far çözümü IntelliLux LED® Matrix Far; Astra ve Insignia olmak üzere ürün gamındaki modellerde kullanıma sunuluyor. LED tabanlı ALF far sistemi yol koşullarına uygun aydınlatma sağlarken sadece 13 Watt güç gereksinimi ile enerji tasarrufuna katkı sağlıyor.

Etkin aydınlatma performansı

Daha da geliştirilen IntelliLux LED® Matrix Far, gerek aydınlatma gücü, gerek aydınlatma etkisi ve enerji tüketimi ile yaygın olarak kullanılan Xenon veya halojen far çözümlerine kıyasla çok daha verimli bir aydınlatma performansı sunuyor. Akıllı farlar karanlık sürüş koşullarında daha konforlu ve daha güvenli bir sürüş sağlıyor. Otomobilin şehir sınırlarının dışına çıkmasıyla Matrix Farlar yol koşullarına bağlı olarak aydınlatma mesafesini, alanını ve ışık dağılımını otomatik olarak ayarlıyor. Sistem; karayolu, otoyol, şehir içi, kavşak, viraj, park, uzun far asistanı ve otomatik yanan farlar olmak üzere sekiz farklı aydınlatma modunu bünyesinde barındırıyor. 8, 16 veya 32 LED birimi modele bağlı olarak aydınlatma koşullarını büyük bir hızla otomatik olarak ayarlıyor. Her bir LED birimi milisaniyeler içerisinde etkinleşiyor veya devreden çıkıyor. Böylece en karanlık yol koşullarında bile karşıdan gelen sürücünün gözünü almadan gündüz kadar aydınlık bir sürüş ortamı yaratılıyor.

LED-Matrix Far 400 metreye kadar bir alanı etkin bir şekilde aydınlatabiliyor. Uzun aydınlatma menzili sayesinde yola atlayan hayvanlar çok daha erken fark edilebiliyor ve böylece sürücü reaksiyon göstermek için zaman kazanıyor.

Yeni Jaguar Tasarım Stüdyosu Kapılarını Açtı

06.11.2019 - 15:59

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu Jaguar, Gaydon’da açtığı yeni stüdyosuyla gelecekteki yeni modellerinin tüm tasarım süreçlerini tek bir çatı altında topladı. Jaguar’ın 84 yıllık köklü geçmişinde ilk kez tek bir amaca yönelik olarak hazırlanan, hem iç mekân hem de dış tasarım ekiplerinin bir arada çalışmasına imkân veren yeni tasarım merkezi, Jaguar’ın gelecek modellerini şekillendirmek üzere hizmete açıldı.

Volkswagen’in elektrikli modeli ID.3’ün üretimi başladı

06.11.2019 - 15:55

Volkswagen, “Elektromobilite” stratejisi paralelinde pazara sunmayı planladığı tamamen elektrikli ID model ailesinin ilk modeli ID.3’ün üretimine başlayarak yeni bir döneme başlangıç yaptı. Volkswagen bu üretimle dünyanın en büyük elektrikli araç atılımına da adım atmış oldu; 2028 itibarıyla Grup, yaklaşık 70 elektrikli modeli pazara sunmayı planlıyor.

Subscribe to Otomotiv

arf

Yukarı