Ana içeriğe atla

FFF

Otomotiv

YENİ NISSAN JUKE, KOMPAKT ARAÇ SINIFINI BAŞTAN YARATIYOR!

09.10.2019 - 11:38

NISSAN JUKE, araçta Apple Car Play ve Android Auto sistemi destekli NISSANConect bilgi ve eğlence sistemi ile sürücülerin hayatını kolaylaştırıyor ve emniyetli hale getiriyor. 3 silindirli, 1.0 litrelik turbo şarjlı motor, 6-ileri manuel vites ya da 7-ileri otomatik vites ile yüksek performans ve benzin tasarrufu sağlanıyor. 
Kendine has kişiliği ve eğlenceli karakteri ile kompakt crossover araç sınıfında çığır açan yeni nesil NISSAN JUKE, ilk çıkışından yaklaşık on yıl sonra, crossover araç kategorisini baştan yaratmak üzere piyasaya çıkıyor. Yeni nesil NISSAN JUKE, keyifli sürüş özelliklerini korurken, çarpıcı ve yüksek hacimli coupe gövdesi ile performans ve teknoloji alanında devrim yaratıyor.
Avrupa ülkelerinde 1 milyon adetten fazla satılan ve Londra, Paris, Milan, Barselona ve Köln’de görücüye çıkan yeni nesil NISSAN JUKE; tasarım, teknoloji ve performansa değer verirken pratik detayları da gözden kaçırmayan sürücülere hitap etmek için tasarlandı.
NISSAN Avrupa Ürün Planlama Başkan Yardımcısı Ponz Pandikuthira lansman toplantısında yaptığı konuşmada, NISSAN JUKE’un kendine has kimliği, karakterli duruşu, gelişmiş performans ve sürücülerin ihtiyaçlarına tepki veren teknoloji ile geri döndüğünü vurgularken, “Yeni tasarım ve heyecanlı sürüş deneyimi, kompakt crossover sınıfını tercih eden ve sayıları artan müşteri kitlemizin dikkatini çekecek. NISSAN JUKE büyüdü, ama ilgi çeken özellikleri ve eğlenceli sürüş deneyimi hiç değişmedi.” şeklinde konuştu. 
 

ÇEVİK PERFORMANS
Sportif yeni NISSAN JUKE, çevik performans için tasarlandı ve yeni coupe JUKE, aynı zamanda büyüdü. 4 bin 210 milimetre boyu, bin 595 milimetre yüksekliği ve bin 800 milimetre genişliği ile hem daha çok hacme sahip hem de 23 kilo daha hafif olması sayesinde JUKE ayrıca, yüksek kuvvetli çelikten gövdesi ile sağlam ve dengeli ve daha iyi köşe dönüş ve performans özelliklerini sayesinde daha kolay kontrol edilebiliyor.
Yeni NISSAN JUKE, 117 beygir gücünde, üç silindirli, 1.0 litrelik DIG-T turbo-şarjlı petrol motoruna sahip. Bu sayede gelişmiş performans gösterirken yakıtta da tasarruf sağlıyor. 6 ileri manuel vites ya da sportif 7 ileri vitesli çift kavramalı şanzıman (DCT) seçenekleri ve sürüş modu (Eco, Standart, Spor) seçici sistemi sayesinde sürücüler, seçeneklerini her senaryoya göre değiştirebiliyor ve yolda üstün sürüş zevki yakalıyor.
Yeni NISSAN JUKE, NISSAN’ın Sunderland, Birleşik Krallık’taki ödül kazanan fabrikasında üretilmeye devam edecek.
 

OTOMOTİVDE DÜZLÜK İKİ YIL SONRA

16.09.2019 - 10:54

KPMG TÜRKİYE’NİN HAZIRLADIĞI SEKTÖREL BAKIŞ – İLK YARI SERİSİNİN OTOMOTİV RAPORU YAYIMLANDI. RAPORA GÖRE TÜRKİYE’DE PAZAR, VERGİ İNDİRİMLERİ SAYESİNDE YÜZDE 60’LIK DARALMANIN EŞİĞİNDEN DÖNDÜ. KPMG TÜRKİYE’DEN HAKAN ÖLEKLİ, “SIKINTILI SÜREÇ İKİ YIL DAHA DEVAM EDECEK GÖRÜNÜYOR. 2021’DEN İTİBAREN YÜKSEK PERFORMANSLI DÖNEM BAŞLAR.” DEDİ

Ford Otosan’dan şanzıman üretimi için önemli hamle

20.08.2019 - 17:05

Güçlü Ar-Ge geleneğiyle motor ve arka akstan sonra araçtaki en önemli diğer aktarma organı olan şanzımanı Eskişehir İnönü Fabrikası’nda üretmeye hazırlanan Ford Otosan, üreteceği yerli şanzımanları test etmek için Ford Otosan mühendislerinin emekleriyle geliştirip kurduğu şanzıman test odalarını devreye aldı.

Subscribe to Otomotiv

arf

Yukarı