Ana içeriğe atla


BANNER

CITROËN C5 AIRCROSS SUV 50 BİN SATIŞ ADEDİNE ULAŞTI

20.08.2019 - 17:17

Eylül ayında Türkiye’de satışa sunulacak olan Yeni Citroën C5 Aircross SUV Ocak ayında satışa çıktığı tarihten bu yana 50 bin satış adedine ulaşarak önemli bir ticari başarıya imza attı. Yeni Citroën C5 Aircross SUV söz konusu satış performansıyla yılın ilk yarısında markanın C3 ve C3 Aircross SUV modellerinin ardından en çok satış adedine ulaşan üçüncü binek otomobil modeli oldu. Buna göre Citroën’in SUV modelleri olan C3 Aircross SUV ve C5 Aircross SUV, yılın ilk yarısında tüm dünyada gerçekleşen dört Citroën satışından neredeyse birini temsil ediyor. 
Yeni Citroën C5 Aircross SUV üretildiği Fransa’da yılın ilk yarısında C-SUV segmentinin en çok satan ikinci modeli olarak önemli bir başarıya imza atı. Citroën C5 Aircross SUV modelinin söz konusu satış performansı Citroën markasının ticari başarına da katkı sağladı. Bu satış performansının da katkısıyla birlikte Citroën markası, Avrupa’da (30 ülke) yılın ilk yarısında en çok büyüyen markalardan birisi oldu.
Citroën C5 Aircross SUV sadece heyecan uyandıran tasarımı ve sınıfının standartlarını belirleyen konfor ve modülerlik seviyesiyle değil aynı zamanda gelişmiş 20 sürüş destek sistemi ve ayrıca zengin ürün çeşitliliğiyle de öne çıkıyor.

arf

Yukarı