Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Sağlık

COVID 19 VE REHABİLİTASYON

31.12.2020 - 10:00

Alptekin Fizik Tedavi Merkezi’nden Doç. Dr. Hasan Kerem Alptekin, Covid-19 enfeksiyonunda fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında merak edilenleri yazdı.

TIBBİ CİHAZLARDAKİ 5 DİJİTAL RİSK NOKTASI

18.12.2020 - 17:52

Sağlık hizmetleri, teknolojiyi en çok benimseyen ve uygulayan alanların başında geliyor. Bu yöndeki teknolojiler çarpıcı hızla gelişirken, dijital riskler de artıyor. Yıllar önce internet üzerinden bir insülin pompasının ele geçirilişini paylaşan siber güvenlik kuruluşu ESET, bu kez tıbbi cihazlardaki önemli risk noktalarına dikkat çekti.

KALP SAĞLIĞI ERTELEMEYE GELMEZ

18.12.2020 - 17:51

Medicana International İstanbul’dan Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Arda Özyüksel kalp sağlığı, nefes darlığı, göğüs ağrısı gibi şikayetlerin kesinlikle ertelenmemesi gerektiğini söyledi. Medicana olarak kalp ve damar cerrahisinin üç dalında da (çocuk, erişkin ve damar) hizmet verdiklerini söyleyen Özyüksel, “Gerek yurt içi gerek yurtdışından önemli sayıda hasta her sene kliniğimizde tedavi edilmektedir.” dedi.

DİYABETİK AYAK BELİRTİLERİNİ İHMAL ETMEYİN

18.12.2020 - 17:49

Diyabetik ayak tedavisi konusunda bilgilendirmede bulunan İstinye Üniversite Hastanesi Medical Park Gaziosmanpaşa’dan Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Bilge Erdoğan, 10 yılın üzerinde diyabeti olan hastaların diyabetik ayak hastalığı açısından büyük risk altında olduğuna dikkat çekerek ayaklarda yanma, uyuşukluk, his kaybı, terleme gibi şikâyetler görüldüğünde mutlaka vakit kaybedilmeden hekime başvurulması uyarısında bulundu.

KALP PİLLERİ VE TİPLERİ

18.12.2020 - 17:47

Güneşli Erdem Hastanesi’nden Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Abdurrahman Yücel Çölkesen, kalp pilleri ve tipleri, nasıl takıldığı hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

MLP CARE CFO’SU BURCU ÖZTÜRK, BİR KEZ DAHA TÜRKİYE’NİN EN ETKİN 50 CFO’SU ARASINDA: TÜRKİYE İÇİN DEĞER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

18.12.2020 - 17:45

MLP Care Mali İşler Koordinatörü (CFO) Burcu Öztürk, bir kez daha Türkiye’nin En Etkin 50 CFO’su listesinde yer aldı. Pandemi sürecine rağmen, etkin maliyet disiplini ile operasyonel performanslarını artırdıklarını belirten Öztürk, “Grup olarak, toplumumuz ve ülkemiz için değer üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

MİDE BOTOKSU İLE OBEZİTEYE AMELİYATSIZ ÇÖZÜM

22.10.2020 - 09:45

Özel Medar Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fahri Yılmaz ile son dönemlerin popüler uygulaması ‘mide botox’u hakkında konuştuk. Mide botoksunun çok güvenli ve ameliyatsız bir tedavi yöntemi olduğunu söyleyen Yılmaz, “Mide botoksu uygulaması ile 6-8 ay içinde fazla kilonun yüzde 40’ının verilmesi ve ideal kiloya ulaşılması sağlanabilmektedir.” dedi.

Subscribe to Sağlık

GALATA

Yukarı