Ana içeriğe atla

reklam

 

sunrise

Sağlık

Tuza dikkat!

17.03.2017 - 10:29

Dünya Sağlık Örgütü; yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, böbrek hastalıkları başta olmak üzere şişmanlık, şeker hastalığı ve bazı kanser türlerinden korunmak ve kemik sağlığını korumak amacıyla tüketilmesi gereken tuz miktarını günde 6 gram (bir tepeleme çay kaşığı veya 1 silme tatlı kaşığı) olarak öneriyor. Bu miktar ise yemeklere tuz eklenmeden doğal olarak günlük tüketilen yiyecek ve içeceklerle sağlanıyor.

Hurma Diyeti Sayesinde Sağlıklı Kilo Verme

16.03.2017 - 12:00

Yaz aylarının Türkiye’ye uğramasına az kaldı. Kışın yediğimiz börekleri,  kurabiye ve pastaları eritmek için çanlar çalmaya başladı bile. Hal böyle olunca panik halinde diyet araştırmalarına başlıyoruz. Her geçen gün yeni bir diyet gündeme geliyor ve bu diyetlerle fazla kilolarımızdan kurtulmaya çabalıyoruz.

Bugün 14 Mart Tıp Bayramı

14.03.2017 - 10:14

Tıp Bayramı tarihçesi merak ediliyor. Türkiye'de tıp alanında çalışanlar için belirlenen bu anma ve kutlama günü, yine bu alanda çalışanlar tarafından heyecanla bekleniyor. Tıp Haftası içerisinde kutlanan Tıp Bayramı, Türkiye'dekinden farklı tarihlerde dünyada çeşitli ülkelerde de kutlanıyor. Peki bu günün önemi ve tarihçesi nedir?

Kronik böbrek hastalığına dikkat

09.03.2017 - 16:50

Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü; Dünya Böbrek Günü’nde kronik böbrek hastalığı ile ilgili uyarılarda bulundu. Sıklıkla sinsi seyreden ve düzenli tarama yapılmadıkça erken evrelerde teşhisi zor olan hastalık, basit kan ve idrar testleri ile kolayca anlaşılabiliyor.

Diş Dostu Derneği’nden AVM’lere işbirliği çağrısı

07.03.2017 - 16:08

Diş Dostu Derneği, 4-13 Kasım 2016 tarihleri arasında CarrefourSA İçerenköy AVM’de ‘Minik Diş Dostları’ etkinliği düzenleyerek, diş sağlığı hakkında merak edilenleri ziyaretçilerle paylaştı. Diş Dostu Derneği, CarrefourSA’dan başka AVM’lerle de işbirliği yapmayı hedefliyor. 

OBEZİTEDE RUH SAĞLIĞI ÇOK ÖNEMLİ

07.03.2017 - 16:07

Özel Ataköy Hastanesi’nden Psikolog Feyza Ağaç, “Hastane olarak en önemli özelliğimiz, hastayı bedenen ve ruhen tam hazır olduğunda obezite ameliyatına almamız. Ameliyatta fizyolojik süreçler ne kadar önemliyse, ruh sağlığı da bu kadar önemli” dedi.

TEMEL HEDEFİMİZ HASTA VE HEKİM MEMNUNİYETİ

07.03.2017 - 15:54

Özel Elitium A TİPİ CERRAHİ Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Dahiliye Uzmanı Uzm. Dr. Dilek Soydan, “Hiçbir zaman para odaklı hizmet vermedik. Temel hedefimiz; hasta ve hekim memnuniyeti. Bunun için hastane bünyemizde HASTA HAKLARI birimi oluşturduk” dedi.

Subscribe to Sağlık

rize

 

Yukarı