Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Sağlık

USTEK, TEKSTİL TAKİP SİSTEMİYLE 30 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

17.02.2021 - 13:39

USTEK RFID Solutions, geliştirdiği RFID destekli tekstil takip sistemiyle otel, hastane ve endüstriyel üretim tesisleri gibi büyük tekstil stoklarına sahip tesislere hizmet veriyor. Tasarlayıp ürettikleri çipli etiket ve ekipmanlarını 30’dan fazla ülkeye ihraç ettiklerini belirten USTEK RFID Solutions Kurucusu ve Genel Müdürü Kutluhan Usta, endüstriyel çamaşır yıkamaya özel teknolojik çözümlerini anlattı.

ŞEHİR HASTANELERİNE KATTIĞIMIZ KALİTEYLE ROL MODEL OLDUK

17.02.2021 - 13:35

Şehir hastanelerine destek hizmeti sunan Tepe Servis ve Yönetim; hasta ve hasta yakınlarının güvenli, zamanında ve kaliteli hizmete engelsiz ulaşabilmesini sağlıyor. Şehir Hastaneleri projelerinin operasyon süreçlerine rol model olmuş öncü bir şirket olduklarını belirten Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Evren Tüfekçioğlu’dan hizmetleri hakkında bilgi aldık.

ŞEHİR HASTANELERİ COVİD-19'LA MÜCADELEYE DEV KATKI SAĞLADI

17.02.2021 - 10:08

Covid-19 tüm dünyayı etkilediği 2020'de birçok ülke vatandaşlarına sağlık hizmeti veremeyecek noktaya gelirken, Türkiye yaptığı yatırımlar ve hızla tamamladığı son teknolojiye sahip hastaneler ile salgına karşı başarıyla mücadele verdi. Covid-19 ile mücadele sürecinde, sağlık hizmetlerinin en üst noktaya çıkarıldığı, fiziki altyapısı, nitelikli yatak kapasitesi ve sahip olduğu yüksek teknolojiyle en büyük katkıyı şehir hastaneleri sağlıyor.

DOĞU'DA 3 İLİMİZE DAHA ŞEHİR HASTANESİ YAPACAĞIZ

17.02.2021 - 10:07

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 6 ile daha şehir hastaneleri yapılacağı müjdesini verdi. Bakan Koca, "6 şehre hastane yapacağız. Şanlıurfa, Diyarbakır, Şırnak, Batman, Siirt ve Mardin. 3'ü şehir hastanesi olacak. Bu hastaneleri en yüksek standartta en ileri teknolojinin kullanıldığı merkezler olarak hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

TASKI INTELLISPRAY İLE MÜKEMMEL DİVERSEY HİJYENİ

17.02.2021 - 09:59

Hijyen devi Diversey, geniş alanların kolay temizliği ve etkili dezenfeksiyonu için yeni bir dezenfeksiyon sistemi geliştirdi. TASKI Intellispray hastane, AVM, fabrika, depo ve otel lobileri gibi insan trafiğinin çok olduğu yerlerde zeminin, dikey ve yatay yüzeylerin dezenfeksiyonunda çoklu-nozül sistemi sunuyor. TASKI zemin temizlik makinelerinde 1 saatte 4000 metrekareye kadar bir alanın dezenfeksiyonunu yapabiliyor.

COVİD-19 VE KRONİK KALP HASTALIKLAR

20.01.2021 - 14:32

Kocaeli Acıbadem Hastanesi'nden Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Şevket Görgülü, pandemi sürecinde kronik kalp hastalıkları hakkında merak edilen soruları Hizmetix için cevapladı.

YENİ TİP CORONA VİRÜS, SİNDİRİM SİSTEMİNİ ETKİLER Mİ?

20.01.2021 - 14:27

Corona bir RNA virüsüdür. Bu virüs hem solunum yollarında hem de sindirim sisteminde bolca bulunan ACE2’lere tutunur. Covid19 olan bir hastanın klasik semptomları öksürük, ateş ve nefes darlığı, ağızda tat duyu bozulması ve bazen kas ağrılarıdır. Ancak, hastaların 3’te 1’inde de su gibi ishal, karın ağrısı, bulantı ve kusma ve ateş görülür. Bunun nedeni corona virüsün bağırsaklarda çoğalması ve dışkı ile atılmasıdır.

PANDEMİ SÜRECİNDE GÖZ SAĞLIĞI

20.01.2021 - 14:24

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hanzade Kocatürk, pandemi sürecinde göz sağlığımızı korumak için dikkat edilmesi gereken hususları Hizmetix için kaleme aldı.

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ VE AŞININ ÖNEMİ

20.01.2021 - 14:22

Florya Hastanesi’nden Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Vedat Turhan ile Covid-19 aşısının önemine ilişkin konuştuk. Aşıların bugüne kadar birçok ölümcül hastalığın önüne set çektiğini hatırlatan Turhan, Covid-19’a karşı aşının yanı sıra maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami özen göstermenin önemine dikkat çekti.

Subscribe to Sağlık

GALATA

Yukarı