Ana içeriğe atla

medya

Sağlık

Kanserde büyük gelişmeler kaydediliyor

13.12.2017 - 12:23

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Bilici, dünyada her yıl 10 milyon kişide görülen kanser vakası hakkında bilgiler verdi. Kanserin neden ve belirtileri hakkında açıklamalarda bulunan Bilici, aynı zamanda kanser tedavilerinden ve tedavilerin başarı oranlarından bahsetti.

KANSERDEN KORUNMAK VE ERKEN TANI İÇİN KİMLER HANGİ TESTLERİ YAPTIRMALI?

13.12.2017 - 12:12

Türk Kanser Derneği ile birlikte Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi Hematoloji Medikal Onkoloji Bölümü Prof.Dr. Coşkun Tecimer ülkemizde sık görülen akciğer, prostat, meme, kalın bağırsak ve rektum ile mide kanserinden korunmak ya da bunları erken yakalamak için neler yapabileceği noktasında bilgiler verdi.

“Kolonoskopi altın standart tanı yöntemidir”

13.12.2017 - 12:01

Kolon kanserinin sık görülen kanserler arasında olup tüm kanserler içinde 4. sırada yer aldığını söyleyen Medical Park Ordu Gastroenteroloji Hekimi Doç. Dr. Fuat Ekiz, kolon kanserinin belirtilerinden ve erken teşhisin öneminden bahsetti.

Hacim bozulmasına karşı koyan 3D dolgular

12.12.2017 - 11:29

Günümüzde özellikle yüz gençleştirme alanındaki yenilikler sıklıkla takip ediliyor ve merak uyandırıyor. Bu yeniliklerden biri de son zamanlarda büyük ilgi gören 3D dolgular. Yeni nesil dolguların devrim niteliğinde olduğunu ve kalıcılığının daha uzun olduğunu belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Eser Aydoğdu; dudak dolgunlaştırma, burun kenarı ve diğer derin kırışıklıklar gibi yüzde küçük alanların doldurulmasında 3D dolguların tercih edildiğini vurguluyor. 

Burun estetiği ameliyatlarında doğru bilinen yanlışlar

15.11.2017 - 11:21

Burun estetiği, ülkemizde ve dünyada en sık yapılan ameliyatlardan birisi. Halk arasında, bu ameliyat ile ilgili adeta şehir efsanelerine dönüşen birçok kafa karışıklığı da mevcut.

Yıllardır burun estetiği ameliyatları yapan Burun Estetiği Cerrahisi Doç. Dr. Seçkin Ulusoy, “Bu ameliyatı planlanırken, mutlaka burun fonksiyonları dikkate alınmalıdır. Çünkü bu ameliyatın başarısında, hem burun fonksiyonlarının iyileştirilmesi, hem burun estetiği esastır” diyor.

Burun estetiği ameliyatlarında doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgi veren Burun Estetiği Cerrahisi Doç. Dr. Seçkin Ulusoy, şunları söyledi:

Organ bağışı ile hastalara umut olun

08.11.2017 - 15:16

Türkiye Organ Nakli Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Gamze Yıldırım, organ naklinin önemine dikkat çekerek, “Organ bağışı konusunda toplumu bilinçlendirmek hepimizin en öncelikli görevi ve hedefi olmalıdır. Bu anlamda sivil toplum kuruluşlarına, meslek odalarına, hekimlere, din adamlarına ve özellikle medyaya çok büyük görevler düşüyor” dedi.

Subscribe to Sağlık

rize

 

Yukarı