Ana içeriğe atla

rize

Sağlık

GECE UYKUDAN UYANDIRAN ÖKSÜRÜĞE DİKKAT!

18.08.2017 - 09:38

Çocuğunuz gece havlamayı andıran bir öksürükle uyanıyor ve nefes almada sıkıntı yaşıyorsa, bunun sebebi krup hastalığı olabilir. Krup, halk arasında yalancı kuşpalazı, yalancı difteri veya akut larenjit olarak da biliniyor. Medical Park Bahçelievler Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Pınar Balgöz Ergül, krup hastalığı ile ilgili bilgiler verirken aileleri de uyardı.

D VİTAMİNİNİ YETERLİ DEPOLAMANIN 6 YOLU

03.08.2017 - 17:01

Son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalar; D vitamininin kemik sağlığından bağışıklığın güçlendirilmesine dek birçok fayda sağladığını, eksikliğinin ise diyabetten kalbe, depresyondan astım ve kansere dek birçok ciddi hastalıkla ilişkili olduğunu ortaya koyuyor. Acıbadem International Hastanesi Endokrinoloji Uzmanı Dr. Bilge Ceydilek, “Tüm bu hastalıklardaki öneminden dolayı her derde deva D vitamininin vücutta ne eksik ne de fazla, yeterli düzeyde olması sağlanmalıdır.

Global şirketlerin hedefi dar gelirliler pazarı

20.07.2017 - 10:47

Dijital çağın nimetlerinden faydalanan markaların yeni pazar hedefi; dar gelirli tüketiciler. Uluslararası işe alım ve danışmanlık şirketi PageGroup, bu yeni trendi izleyen şirketlerin, dünyanın az gelişmiş bölgelerine ulaştırdığı sağlık hizmetlerini mercek altına aldı.

Başarıya giden yol kalbe dokunmak…

20.07.2017 - 10:43

Gerek inşaat gerekse sağlık sektöründe gerçekleştirdiği projelerle adından sıkça söz ettiren Gözde Grubu, yatırımlarında hız kesmiyor. İzmir’in Alsancak bölgesinde, AVM, hastane ve rezidans konut anlamında yeni yatırım hazırlıkları içerisinde olduklarını belirten Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, girişimcilikte başarıya giden yolun insanların kalbine dokunmaktan geçtiğine inandığını dile getirdi ve “Önemli olan kimsenin görmediğini görebilmek...” dedi.

Toki’den Kayabaşı’nda 94 bin liraya iş yerleri

20.06.2017 - 14:37

Mülkiyeti Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na (TOKİ) ait İstanbul Başakşehir Kayabaşı 17. Bölge yanında yer alan projedeki 77 adet iş yeri açık artırma ile satışa çıktı. Turyap tarafından düzenlenen açık artırma, 11 Temmuz 2017 Salı günü saat 13.30’da Şişli Radisson Blu Hotel’de gerçekleşecek. Açık artırmanın düzenlendiği günde eş zamanlı olarak internetten online katılımla da teklif verilebilecek.

Abdi İbrahim’i sanal video tur ile keşfetmeye hazır mısınız?

20.06.2017 - 14:33

Uluslararası güçlü bir marka olma yolunda çalışmalarını sürdüren Abdi İbrahim, 360 derece sanal video tur uygulamasıyla lideri olduğu Türk ilaç endüstrisinin gücünü simgeleyen tesislerindeki yenilikleri sanal video tur ile aktarıyor. Bugüne kadar yurt içi ve yurt dışından birçok ziyaretçiyi ağırlayan Abdi İbrahim Tower ve Esenyurt Üretim Kompleksi sanal video tur uygulaması sayesinde dünyanın her yerinden ziyaretçiye ulaşıyor.

Subscribe to Sağlık

rize

 

Yukarı