Ana içeriğe atla


BANNER

ATALIAN ‘Endüstriyel Hizmet Konsepti’ ile en büyük olacak

11.04.2018 - 10:44

ATALIAN Endüstriyel Projeler Direktörü Tolga Hepyetiker, “Endüstriyel Hizmet Konsepti ile Türkiye’nin en büyük entegre tesis yönetimi firması olacağız.” diyor.

Alanında uzman firmaları satın alıp 2013’te Türkiye pazarına giren ATALIAN Global Services, entegre tesis yönetiminde lider firmalardan biri. ATALIAN Endüstriyel Projeler Direktörü Tolga Hepyetiker ile hizmetlerini ve hedeflerini konuştuk.   

Atalian’dan kısaca bahsedebilir miyiz? 
ATALIAN Global Services, Türkiye pazarına, alanında uzman firmaları satın alarak 2013’te girdi. 4 yılda çok hızlı bir büyümeyle 5 binin üzerinde çalışana ulaştı. ATALIAN, müşterilerine tesis yönetimi alanında proje danışmanlığından başlayan, daha sonra projenin yaşam süresi boyunca devam eden tüm tesis yönetim alanlarında hizmet sunmaktadır. 

Hizmetlerinizle ilgili bilgi alabilir miyiz?
Hizmetlerimiz; entegre tesis yönetimi, temizlik, güvenlik, enerji yönetimi ve otomasyon, teknik bakım, inşaat ve renovasyon, resepsiyon ile peyzaj gibi tamamlayıcı hizmetlerden oluşmaktadır. Aslında birçok sektör için kendi çekirdek işleri dışında kalan tüm işleri yapıyor, böylece işletmelerin kendi çekirdek işlerine odaklanmalarını sağlıyoruz.

Endüstriyel temizlik hizmetlerinizle ilgili bilgi verebilir misiniz?
ATALIAN Endüstriyel Hizmet Konsepti’ni, imalat yapılan tüm alanlarda üretim süreçlerinin sağlıklı çalışmasını hedefleyen temizlik ve bakım faaliyetleri olarak özetleyebiliriz. İmalatın sürdürülebilirliği, üretim tesislerinde yapılacak teknik temizlik ve bakımlarla sağlanabilmektedir. Bunlar, imalat kalitesine direkt etki edecek unsurlardır.  ATALIAN Endüstriyel Hizmet Konsepti, bu anlamda ciddi bir know-how’a sahip. Uzun yıllardır hizmet verdiğimiz bu sektörde bilgi, tecrübe ve yetkinliğimizle lider konumda yer almaktayız. Bu hizmetleri başta otomotiv ana ve yan sanayii olmak üzere tüm imalat yapılan tesislerde vermekteyiz. 

ATALIAN Endüstriyel Hizmet Konsepti kapsamında müşterilerinize başka hizmetler de veriyor musunuz?
Müşterilerimize ek olarak iç lojistik, depolama, üretim destek (elleçleme, sıralama vb.), teknik bakım, atık yönetimi, spesifik aktivite (plastik kasa yıkama, boyahane kabin altı su tesisi işletimi) hizmetlerini de sağlamaktayız.

Endüstriyel temizlik sektörünün genel durumu hakkında neler söylemek istersiniz?
Son yıllarda ülkemizde imalat sanayinde hızlı bir gelişim yaşanmakta, bu gelişime bağlı olarak endüstriyel temizlik hizmetlerine ihtiyaç artmaktadır. Bu doğrultuda ATALIAN’ın geliştirdiği ‘Endüstriyel Hizmet Konsepti’ formatında hizmet veren kurumlar arttıkça sektörün imalat sanayiindeki büyümeyle doğru orantılı olarak gelişeceğini öngörmekteyiz.

Firma olarak 2018 ve sonrası için hedefleriniz neler?
Önümüzdeki 5 yılda tesis yönetimi sektöründe önemli değişiklikler olacağını düşünüyoruz. Artan hayat standartlarıyla birlikte müşteri beklentileri de artıyor. Bu beklentilerin karşılanması için kurumsal ancak müşteriye yakın durup butik hizmet verebilecek firmalar ön plana çıkacak. Fiyat odaklı bakışın yerini performans ve verimlilik esaslı bakış alacak. ATALIAN olarak bütün bu beklentileri tek elden karşılayabilecek bir durumda olduğumuz için çok umutluyuz. Elimizdeki yatırım bütçesi ve müşterilerimizin isteklerine hızlı bir şekilde cevap verebilmeyi sağlayan esnekliğimizle hedeflerimize ulaşacağız. Hem satın almalarla hem de organik büyümeyle 5 yıl sonunda Türkiye’nin en büyük entegre tesis yönetimi firması olacağız.

arf

Yukarı