Ana içeriğe atla

BANNER

SAKIZ LEKELERİNİ 5 SANİYEDE YOK EDİYORUZ

09.03.2018 - 14:50

Kärcher Profesyonel Ürünler Ülke Satış Müdürü İsmail Korkmaz, “Yenilikçi anlayışımızla ürünlerimizi sürekli geliştiriyoruz. Her türlü zemine yapışan sakızı 3-5 saniyede yok eden makinemiz, bu anlayışımızın en güzel örneği.” diyor. 

Alman temizlik devi Kärcher, ülkemizde de hızla büyüyen bir marka. Kärcher Profesyonel Ürünler Ülke Satış Müdürü İsmail Korkmaz ile markanın en yeni ürünlerini ve özelliklerini konuştuk. 

İnovasyona büyük önem veren ve ürünlerini sürekli geliştiren Kärcher olarak en yeni ürünlerinizden bahseder misiniz? 
Sakız lekelerini 3-5 saniye içerisinde temizleyebilen SGG 1 Sakız Sökücü makinesi, yenilikçilik anlayışımızın en güzel örneklerinden. Halı yıkama alanında ise 30 dakikada kuruyan özel deterjanımız Icapsol ile kısa bir süre içerisinde yeniden halının üzerinde yürünebilmesine imkan veriyoruz. Icapsol, özellikle konaklama sektöründe olmak üzere insan trafiğinin yoğun olduğu tüm sektörlerde çığır açan bir ürün. 

Sakız sökücü makinenizin özellikleri neler?
Kärcher SGG 1 Sakız Sökücü, çevre dostu özel deterjan içeren buharı sayesinde, sakızı buharlaştıran yenilikçi bir çözüm olanağı sağlamaktadır. İçeriği bütan ile propan karışımından oluşan güvenli kartuşları kullanarak yaklaşık 1 bar basınç üreten SGG 1, Kärcher’in onaylı sistemi sayesinde de son derece güvenlidir. Lityum-iyon pili sayesinde ara vermeden 8 saatten fazla çalışabilen Kärcher SGG 1, sırt çantası tipindeki tasarımıyla da üst düzey taşınabilirlik ve kullanım kolaylığı sağlar. Sadece organik deterjanla çalışan çevre dostu sakız sökücüsü Kärcher SGG 1, taştan halıya her türlü zemine yapışan sakızı 3-5 saniye içerisinde ortadan kaldırır.

En farklı ürünlerinizden biri de buharın ve vakumun bir arada olduğu Kärcher Buharlı Temizlik Robotu. Bu ürünle ilgili bilgi verebilir misiniz? 
Sizin de dediğiniz gibi, en farklı ürünlerinizden biri de buharın ve vakumun bir araya getirildiği Kärcher SGV 8/5 ve SGV 6/5. Bu temizlik makinelerimiz, beşer litrelik temiz-kirli su tankları sayesinde güçlü buhar ve aynı anda vakum özelliklerini bir arada sunmaktadır. Kärcher SGV 8/5’in rakiplere göre en büyük farkı, sahip olduğu ‘deterjan haznesi’  sayesinde temizliğin deterjan ile derinlemesine yapılmasına imkan sağlamaktadır.  Bu modellerdeki bir diğer eşsiz özellik ise vakum sistemine sahip olmalarıdır. Kendini temizleme modu sayesinde hortumlarını, pompa ve borularını kolaylıkla dezenfekte edebilir. ‘Eco!efficiency’ modu ile enerji tüketimi azaltılabilir. Buharlı ve vakumlu temizlik makinelerimiz, özellikle büyük otel ve restoranların mutfaklarının vazgeçilmezidir.

Türkiye’deki faaliyetlerinizden bahseder misiniz? Yakın dönemdeki hedefleriniz neler?
Kärcher olarak, dünya çapında 24 üretim ve lojistik tesisiyle hizmet veriyoruz. Şu an için Türkiye’de herhangi bir üretimimiz bulunmuyor. Başta Almanya olmak üzere İtalya, Romanya, Çin, ABD, Meksika ve Brezilya’da üretim gerçekleştiriyoruz. Avrupa ve Amerika’da profesyonel temizlik alanında pazar bilinirliğimiz yüzde 85, Türkiye’de ise yüzde 90’larda. Bu açıdan Türkiye pazarında başarılı bir ivme yakaladığımızı düşünüyoruz. Bu ivmeyi arttırmak için faaliyetlerimize devam ediyoruz.

arf

Yukarı