Ana içeriğe atla


BANNER

Turizm

80 BİN OTEL ÇALIŞANI EĞİTİME KOŞTU

17.06.2020 - 09:13

TÜROB, ECOLAB ile bugüne kadar yakından sürdürdüğü işbirliğinde yeni bir boyuta geçiyor; Ecolab’ın sahibi olduğu, dünyanın en büyük ve en yaygın online eğitim şirketlerinden biri olan Lobster Ink ile yeni bir işbirliğine gidiyor. İki kuruluşun ortak projesi olan ‘Online Personel Eğitimleri’nden 80 bine yakın otel çalışanı faydalanacak. TÜROB Başkanı Müberra Eresin, ECOLAB’ın Lobster Ink projesini hayata geçirerek turizm sektörünün yaşadığı en zor dönemde sektöre büyük bir destek verdiğini, bunun son yılların en önemli sosyal sorumluluk projesi olarak tanımlanabileceğini belirtti.

ÖNCE DÜĞÜN SONRA TURİST

12.06.2020 - 08:58

Turizm sektöründe koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesiyle hareketlenme yaşanıyor. Bazı kıyı otelleri henüz yabancı turist gelişleri netleşmese de yerli turistle sezonu açarken, şehir otelleri düğün ve küçük katılımlı organizasyonlar için yeniden talep almaya başladı.

BUTİK OTELLERLE RESORT OTELLERİN YERLİ TURİST YARIŞI

08.06.2020 - 09:11

Butik oteller ve resort oteller arasında yerli turist yarışı başladı. Taleplerde artış yaşayan butik oteller fiyatlarını yükseltirken, yerli turiste umut bağlayan resort oteller ise odaları erken rezervasyon fiyatlarından satıyor.

ULAŞTIRMA BAKANI KARAİSMAİLOĞLU: TURİZMDEKİ TÜM SORUNLARI KENDİ SORUNLARIMIZ OLARAK GÖRÜYORUZ

04.06.2020 - 14:15

Türkiye Otelciler Birliği ile telekonferans yöntemi ile toplantı yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Kovid-19 salgını ile mücadelede tüm dünyaya örnek olan ülkemiz başlattığı normalleşme sürecinde de aynı başarıyı yakalayacak. Bizler turizm sektöründeki tüm sorunları kendi sorunlarımız olarak görüyoruz. Eski günlere dönmek biraz zaman alacak olsa da, el birliği ile inşallah bu geçiş dönemini başarı ile atlatarak daha iyi günlere hep birlikte ulaşacağız‘’ dedi.

4'LÜ KREDİ PAKETİNDE SEÇENEK ÇOK

03.06.2020 - 09:07

Kamu bankalarının devreye aldığı ‘Sosyal Hayatı Destek’, ‘Tatil Destek’, ‘Taşıt Kredisi’ ve ‘Konut Kredisi’ kredi paketlerinin ayrıntıları belli oldu. Kamu bankalarının internet sitelerinde yer alan açıklamalara göre müşteriler tercihlerine göre ödemesiz dönemleri daha kısa tutabilecek. Ödemesiz dönemler kısa tutulursa taksit tutarları ve toplam geri ödeme daha düşük olacak. Konut kredisinde her müşteri bir kez yararlanabilecek.

AYVALIK'TA TURİZM HAZIRLIKLARI HIZLANDI

26.05.2020 - 11:42

İç turizmin lideri Kuzey Ege Bölgesi’nin en büyük turizm merkezi olan Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, turistik tesis işletmecileri her şeye rağmen turizm sezonu için hummalı çalışmalara başladılar.

Subscribe to Turizm

arf

Yukarı