Ana içeriğe atla

aaa

CLUB NENA HAYALLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ BİR AŞK OTELİ

14.02.2019 - 16:33

CLUB NENA YÖNETİM KURULU BAŞKANI NEVİN AKÇELİK: “YILLAR ÖNCE EŞİMLE BİR HAYAL KURUP PEŞİNDEN GİTTİK. CLUB NENA, NEVİN’İN NE’Sİ İLE NADİR’İN NA’SINI BİRLEŞTİRİP HAYALLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ BİR AŞK OTELİDİR. BÜTÜN MİSAFİRLERİMİZE DE BU AŞKI GEÇİRMİŞ DURUMDAYIZ.”

Yaklaşık 22 yıldır Antalya Manavgat’ta hizmet veren 5 yıldızlı Club Nena’nın Yönetim Kurulu Başkanı Nevin Akçelik, sorularımızı cevapladı. 

Öncelikle otelinizin konumu ve özellikleriyle ilgili bilgi verebilir misiniz?
Otelimiz, Manavgat Kızılağaç bölgesinde bulunan 98 dönümlük arazi üzerinde 1997’de 336 odayla faaliyetine başladı. Şu an 585 oda ve bin 184 yatak kapasitesiyle hizmet vermeye devam ediyor. Tesisimiz bungalow tarzı evlerden oluşuyor. 

Otelinizin konseptini nasıl tarif edersiniz?
Türk turizmini daha ilerilere taşımayı hedef seçen, misafirlerine kendi evlerindeymiş gibi hissettiren, uluslararası standartlarda hizmet sunan, yenilikçi ve yaratıcı, hem misafirlerinin hem de çalışanlarının memnuniyetini sağlayan bir oteliz. Aile oteliyiz. Türk insanının misafir ağırlama ve ev sahipliği yapma kültürünü dünyaya ispatlayan bir oteliz. Misafirlerimizle tek tek ilgileniyoruz.

Otelinizin ismi nereden geliyor?
Otelimiz, madencilik üzerine faaliyet gösteren ve yaklaşık 60 yıllık bir geçmişe sahip olan Akçelik Holding’in şirketlerinden biri. Madenciliğin dışında Antalya Manavgat’ta iç pazara ve Avrupa pazarına hizmet veren Club Nena ile 30 yıldır turizm sektöründeyiz. Yıllar önce eşimle bir hayal kurup peşinden gittik. Club Nena, Nevin’in Ne’si ile Nadir’in Na’sını birleştirip hayallerimizi gerçekleştirdiğimiz bir aşk otelidir. Bütün misafirlerimize de bu aşkı geçirmiş durumdayız.

Madencilik kadar turizmde de son derece başarılısınız. Başarınızın sırları nelerdir?
Başarı, çalışmayla ve sistemle gelen bir öykü. Maden ve turizm, birbirinden apayrı sektörler baktığımızda. Ama sonuçta işletme felsefesi, ruhu, ilkeleri ve  ahlâkına sahip bir firma olduğumuz için işlerimizde başarılıyız. Bu aynı zamanda ekip işi. Tüm ekibimizle işimizi çok severek yapıyoruz. 

Hedefleriniz neler?
Hedefimiz, Türkiye’deki tesisler arasında her zaman kendimizi konuşulur hale getirmek. Çünkü biz aynı zamanda organik tarım yapıyoruz ve misafirlerimize bu ürünleri sunuyoruz. Zeytinyağlarını kendimiz üretiyoruz. Zeytin bahçelerimiz var. Domatesimizi, meyvemizi, sebzemizi toplayıp misafirlerimize ikram ediyoruz. 

Aynı zamanda uluslararası ödülleriniz var. Bunlardan da bahsedebilir misiniz?
Aldığımız ödüller, bize misafirlerimizin takdirleri. Avrupa’da Türkiye’nin en başarılı iş kadını seçiliyor olmam, Türkiye’nin en iyi oteli olmamız, bizim için birer motivasyon vesilesi. Onur ve gurur duyuyorum tabii. Bunlar bize şevk veriyor. Enerjimize enerji katıyor. Bizi onurlandıran müşterilerimize layık olabilmek için daha çok çalışıyoruz. Ekibimizle birlikte hedeflerimizi büyütüyoruz. İtalya’da 200 dönümlük çok güzel bir yer aldık. Orayı kızım işletiyor. Orada Booking’den satılan bir tesisimiz var.

Son olarak, otelinizdeki ekiplerin niteliğiyle ilgili bilgi verebilir misiniz?
Otelimizde profesyonel ekipler hizmet veriyor. Yemeğinden tutun da tüm ünitelere kadar kaliteli hizmet veriyoruz. Bu da bize müşteri memnuniyeti olarak yansıyor. Birçok müşterimiz otelimizi tekrar tercih ediyor.

ff

arf

Yukarı