Ana içeriğe atla

aaa

İSTANBUL GÖNEN HOTEL, MİSAFİRLERİNİ YAPAY ZEKÂ İLE AĞIRLAYACAK

14.03.2019 - 12:07

İstanbul Gönen Hotel Genel Müdürü Duygu Sönmez Özçer: “Turizmdeki yeni trendlerden biri olan yapay zekâ uygulamaları ile çok yakında tüm misafirlerimize kişisel asistan hizmeti sunuyor olacağız.”

İstanbul Gönen Hotel Genel Müdürü Duygu Sönmez Özçer, sorularımızı cevapladı.

Bize otelinizi anlatabilir misiniz kısaca?

Gönen Hotels markası altında bulunan İstanbul Gönen Hotel, Atatürk Havalimanı bölgesinde yer alan 5 yıldızlı bir otel. Markamızın bir diğer oteli ise Taksim bölgesinde yer alan Taksim Gönen Hotel. İstanbul Gönen Hotel olarak toplam 2 bin metrekare alana sahip toplantı salonları ve 3 bin metrekarelik fuayesi ile bölgedeki en büyük konferans ve toplantı alanlarından birine sahibiz. Bunun yanı sıra şık ve modern dizayn edilmiş 6’sı suit oda, 44’ü superior ve 255’i de standart oda olmak üzere toplam 305 oda ile misafirlerimize konforlu bir konaklama deneyimi sunuyoruz. Misafirlerimizin tüm ihtiyaçlarına yanıt verebilecek olan, 3 bin 300 metrekarelik alana sahip ‘Fabrique Club’da ise fitness merkezi, 2’si açık 3 yüzme havuzu, Türk hamamı, cilt, el ve yüz bakım merkezi, sauna ve buhar odaları, Uzakdoğu masaj ve terapileri ile birlikte misafirlerimizin beden ve zihinlerinin tazeleneceği tüm imkanlara sahibiz. Misafir profilimizin kurumsal ağırlıklı olmasının yanı sıra memnuniyet odaklı hizmet anlayışımız ve servis kalitemizle tüm segmentlerde de lider durumdayız. Ayrıca mart ayı içerisinde açılışını yapacağımız GG CLUB LOUNGE’da özellikle kurumsal misafirlerimize konaklamaları süresince çeşitli ayrıcalıklar sunacağız.

 

İstanbul Gönen Hotel

Fuarlara da katılıyorsunuz. Katıldığınız fuarlar nasıl geçiyor?

Fuarlar bizim için verimli geçiyor. MICE sektörünün sıkça tercih ettiği bir oteliz ve bu sene geçen yıllara oranla ‘hosted buyer’larda (satın alıcı yabancı konuk) ciddi bir yükseliş gözlemliyorum. Bu çok sevindirici. Özellikle Avrupa pazarından çok sayıda ‘hosted buyer’ı standımızda ağırladık. 2018’de yüzümüz biraz güldü ama 2019’un turizm açısından çok daha iyi bir yıl olacağına inanıyorum. Kötü geçen birkaç senenin ardından yeniden Avrupa pazarının hareketlendiği, etrafımızda Almanları, Hollandalıları görebileceğimiz bir sezon olacağını düşünüyorum.

 

Ortadoğu pazarı peki?

Tabii bunca süre Ortadoğu pazarı bizi sırtında çok taşıdı, o nedenle kesinlikle es geçmemek gerektiğini düşünüyorum. Özetle neredeyse tüm pazarlarda ciddi bir ivme var ve sektör olarak 2020’de çok daha iyi seviyelere ulaşacağımızı tahmin ediyorum.

 

Gönen Hotel Istanbul

Sektördeki trendleri takip ediyor musunuz?

Turizm sektöründeki trendler çok dinamik. Özellikle yurt dışında katıldığımız fuarlarda bunları bire bir gözlemliyoruz. Bizim lokasyonumuzdaki otellerin trendleri takip etmesi çok daha önemli. Çünkü kurumsal misafirlerin her daim beklentisi ve algısı değişiyor, gelişiyor. Bu trendlerden biri, yapay zekâ uygulamaları. Yapay zekâ uygulamaları misafirlere, oteldeki tüm hizmetleri kişisel asistanı varmışçasına hissettirebiliyor. İstanbul Gönen Hotel olarak çok kısa süre içinde bu hizmeti misafirlerimize sunmaya başlayacağız. Ayrıca kurumsal misafirlerimiz için GG CLUB LOUNGE hizmeti çok önemli bir proje. Bununla beraber sadakat programlarının da önemi hızla artıyor. Hem ürün olarak hem de hizmet olarak trendler hızla değişiyor. İstanbul Gönen Hotel tüm sektörel yenilikleri yakından takip ediyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda misafir odaklı hizmet anlaşımız ve servis kalitemizle tüm misafirlerimize kusursuz deneyimler yaşatmaya devam etmeyi arzu ediyoruz.

arf

Yukarı