Ana içeriğe atla

deskar

DİJİTAL DÖNÜŞÜM KOBİ’LERE AVANTAJ SAĞLIYOR

19.04.2021 - 16:11

canias4.0 Teknolojileri ile sundukları çözümlerin KOBİ’ler için büyük avantaj sağladığını anlatan IAS Ülke Satış Müdür Yardımcısı Ebru Tanburacı, “Dijital dönüşüm, KOBİ’lerin iş süreçlerinde verimlilik ve maliyet tasarrufu elde ederek büyüme yolunda sağlam adımlarla ilerlemelerine imkan sağlıyor” diyor.

Pandemi süreci birçok firmanın küçülmesine neden olurken bazı firmalar için de büyük bir sıçra döneminin başlangıcı oldu. Dijital dönüşüm sürecini başlatan firmalar, bu süreçte büyük avantaj elde etti. KOBİ’ler için de durum farklı değil! Endüstri 4.0 felsefesini doğru yorumlayıp, doğru dijital dönüşüm stratejileri geliştiren KOBİ’ler, gelecek için doğru yatırımlar yapıyorlar. IAS Ülke Satış Müdür Yardımcısı Ebru Tanburacı, firmasının KOBİ’ler için sunduğu teknolojileri ve izlenmesi gereken yol haritalarını açıkladı.

KOBİ’lere sunduğunuz ürün ve çözümlerden bahseder misiniz?

Kobilerin, mevcut ölçeklerine uygun, aynı zamanda da büyüme hedefleri doğrultusunda esnek bir yapı sunabilen teknoloji çözümlerine ihtiyacı vardır. Modüler ve esnek bir lisanslama modeline sahip olan canias4.0, ölçeklenebilir yapısı ile her şirket yapısına uygundur ve firmaların süreçlerini dijital platforma taşımalarını sağlar.

canias4.0 Teknolojileri çatısı altında sunduğumuz caniasERP, IoT, big data, cloud, AI, iasDB, canias IQ, web client, e-Devlet uygulaması entegrasyonları gibi çözümlerimiz, bunun yanı sıra danışmanlık ve eğitim hizmetlerimizle müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına yanıt veriyoruz. Inovatif ürünlerimiz, kullanıcı dostu arayüzümüz, web kabiliyetimiz ve mobil uygulamalarımız ile firmaların dijitalleşme süreçlerinde onlara destek oluyor, yol gösteriyoruz. IAS bir teknoloji firması, ürettiğimiz yazılım ürünlerimizin satış, arge, bakım, danışmanlık, proje yönetimi ve eğitim faaliyetlerini kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz.

Sunduğunuz çözümlerin işletmeler için avantajları neler?

canias4.0’ın geniş kapsamlı fonksiyonalitesi, tam süreç entegrasyonu ve bütünleşik yapısı ile firmaların üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duymadan tüm süreçlerini tek bir sistem üzerinde izlenmelerine olacak sağlıyoruz. Bu da günümüz rekabetçi koşullarında KOBİ’lerin iş süreçlerinde verimlilik ve maliyet tasarrufu elde ederek büyüme yolunda sağlam adımlarla ilerlemelerine imkan sağlıyor. Ayrıca, teknoloji üreticisi bir firma olarak IAS, vizyoner yapısı ile KOBİ’lerin gelecek dönemde ihtiyaç duyabilecekleri tüm süreçler için de teknolojik alt yapı da sunar.

2021 IAS’nin Atılım Yılı

Pandemi süreci yazılım çözümlerinize talepleri nasıl etkiledi/etkiliyor?

Pandemi süreci ile birlikte, firmalar için dijitalleşme sürecinin önemini arttı ve ve bu yönde yapılan yatırımlar hız kazandı. Bu döneminde firmalar, dijital dönüşümün önemini kavradı. Özellike beyaz yakalı çalışanların güvenli bir teknoloji ile verilerine hızla ulaşıp kapsamlı raporlar sunabilmesi, teknolojinin uzaktan çalışmaya imkan sağlaması firmaları teknoloji yatırımları yapmaya teşvik etti. IAS olarak, bu dönemde değişen iş yapış şekillerine hızla adapte olarak çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürmeyi başardık. canias4.0’ın web kabiliyetleri, sunduğumuz veri güvenliği garantisi ile müşteri memnuniyetimizi arttırdık ve pek çok yeni müşteri kazandık. 2020 yılını yüzde 35 ciro ve yüzde 50 büyüme ile tamamladık. 2021 yılında da çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor, firmamız hızla büyüyor.

Bu yıl için hedefleriniz neler? Ürün ve çözümlerinize yenileri eklenecek mi?

2021 yılı içinde hedefimiz yüzde 100 büyümek! Türkiye’de ve faaliyet gösterdiğimiz diğer ülkelerde ofis sayımızı artırmayı planlıyoruz. Teknoloji üreticisi bir firma olarak

Endüstri 4.0 vizyonuyla pek çok başarılı projeye imza attık. ERP çözümlerimizin yanı sıra IoT, big data, iş zekası konularında da gerçekleştirdiğimiz projelerimizde başar elde ettik. Arge çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. 2021 yılında hedefimiz yeni çalışmalarımızı sahada deneyimleyebilmek. Ayrıca yapay zeka konusunda da önemli adımlar attık. 2021 yılının önemli gündem maddelerinden biri de yapay zeka.

IAS Firmalara 360 Derece Çözümlerle Destek Oluyor

Pek çok firmanın küçülmeye gittiği 2020 yılında siz müşteri portföyünüzü genişlettiğinizi söylediniz. Satış alanında izlediğiniz politikalardan bahseder misiniz?

Teknoloji geliştirme konusunda her zaman sektörünün öncüsü olan IAS, yalnızca ürünleri ile değil, iş yapış şekilleri ile de her zaman yenilikçi ve yüzünü geleceğe dönmüş bir firma. 2021’in ilk aylarından itibaren satış süreçlerimizde de önemli bir yenilik gerçekleştirdik. Potansiyel müşterilerimizin kendi modül ve proje kapsamlarını web sitemiz üzerinden tekliflendirmelerine imkan sağlayan bir sistem kurguladık. Firmalar, canias40.com/tr web sitemizden ihtiyaç duydukları iş süreçlerinin kapsamını belirterek kendi proje tekliflerini oluşturabilirler. Böylece ERP konusunda öngörü maliyetlerini kendileri planlayabilirler. IAS’nin deneyimli satış temsilcileri, tecrübeleri ile bu süreçte ve sonrasında firmalara destek sunuyor.

Filofix

Yukarı