Ana içeriğe atla

deskar

Sezinsoft ile yeni nesil harita katmanlı çözümler

13.12.2017 - 10:53

Sadece uzmanlaştıkları konularda yazılımlar gerçekleştirdiklerini belirten SezinSoft Genel Müdürü Yılmaz Keskin, bu anlayışın kendilerini daha ilerici yaptığından söz ederken, uzmanlaştıkları harita katmanlı yazılımlar hakkında da bilgiler verdi.

SezinSoft hakkında bilgi alabilir miyiz? SezinSoft neler yapar?
Sezinsoft; harita katmanlı yazılımlar yapan, firmaların saha ziyaret ve sevkiyat davranışlarına göre geliştirdiği, Geowix rota engine üzerinde historik ve anlık trafik zamanı baz alarak en optimum saha davranış planlaması ve takvimi oluşturmayı amaçlayan, optimizasyon bazlı çözümleri vizyonu kabul eden yazılım teknolojisi firmasıdır. Özellikle rotalama segmentli iş çözümlerine odaklanarak bu konuda yazılımlar geliştirmektedir.     

Geliştirmiş olduğunuz yazılım ürünlerinizden bahseder misiniz? 
Tamamı şirketlerin operasyonlarına optimizasyon sağlayan harita katmanı üzerinde geliştirilmiş ürünlerdir. 
Sevkiyat rotalama ve yönetim programı; gerçek ve historik trafik katmanı üzerine kurgulanmış, şirketlerin mevcut dağıtım organizasyonları optimize edip uçtan uca planlama ve yönetim imkanı sağlayan Nosi Rotalama Modülü’dür. 
Müşteri ziyaret yönetimi; yine harita katmanı ve rotalama engine üzerinde çalışan, farklı frekanslarda müşteri ziyaret planlamalarını yapabilen, aylık ziyaret takvimi oluşturan ve sonrasında mobil uygulamamız üzerinde aktiviteyi yöneten müşteri ziyaret yönetim programıdır. 
Personel servis güzergah yönetimi; servis güzergahlarını kişilerin yürüme, servis süresi, kilometre, iniş-biniş zamanlarına göre planlayan ve yöneten, yakıt, kilometre farklılıklarını otomatik raporlayan, izin, misafir servisim ve şikayetim var uygulamaları ile birlikte mobil uygulama ile uçtan uca yönetim sağlayan ve servis maliyetlerini düşüren harita katmanlı bir uygulamadır. Bu program kullanımı ile birlikte kişilerin yürüme ve en uygun servis güzergahlarını belirleyebilir ve servislerinizi harita üzerinde yönetebilirsiniz.
Teknik servis zamanı planlama programı; teknik servislerin, çağrı geldiği andan itibaren coğrafi olarak planlamasını yapan ve harita tabanlı uygulamadır. Servis planlamasını yaparken müşterinin coğrafyadaki konumunu baz alır ve servis yetkinlik, servis eleman iş yoğunluğu, mesai ve birçok parametreyi gözeterek planlama yapar. 
GeoWix Rotalama ve Dağıtım Planlama çözümünüz Türkiye’nin en iyi rotalama algoritması... Peki, GeoWix nasıl bir sistem anlatır mısınız?
GeoWix engine, SezinSoft’un geliştirdiği tamamı yerli bir akıllı algoritma bazlı bir rotalama enginedir. Farklı ihtiyaç ve çözümlere göre servis edebileceğimiz bir yazılımdır. Historik ve anlık trafik zamanını baz alır ve yüzde 92 rota uyumludur. 25 yıllık dağıtım ve saha operasyon deneyimlerini barındıran slot zamanlı, mesai çalışma zamanı, kapasite ve birçok operasyon frekanslarını barındırmaktadır.   

KOBİ’lere özel Nosi Kobi İşletme Paketi’nizden kısaca bahseder misiniz?
KOBİ paketi, KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu birçok modülden oluşmaktadır. Modülün tamamı cloud ve mobil uyumludur. Nosi Kobi İşletme Paketi içerisinde;  personel yönetimi, ihtiyaç ve satın alma, cari yönetimi, banka ve kasa işlemleri, envanter yönetimi, satış siparişi, fatura, 
e-fatura, ürün maliyetlendirme yönetimi, sipariş yönetimi, dağıtım ve pazarlama yönetimi gibi birçok katmanı barındırmaktadır. 

Son olarak, hizmet verirken öncelikleriniz nelerdir? Fark yaratmak için neler yapıyorsunuz?
Sezinsoft yeni nesil harita katmanlı ve optimizasyonu hedefleyen programlar geliştirmektedir. Geliştirdiğimiz tüm programların tamamı mobil alt yapısıyla çalışır. Her modülümüzde harita katmanı mevcuttur. Gün içi çalışma verimliliğini artıran yazılımlar yazmaktayız. Özellikle saha yönetimiyle ilgili modüllerimiz ile optimizasyonu amaçlayan böylece şirketlere uçtan uca yönetebilecekleri çözümler sunuyoruz. Sadece uzmanlaştığımız konularda yazılımlar gerçekleştiriyoruz. Bu da bizi bu konularda daha ilerici yapıyor.

Filofix

Yukarı