Ana içeriğe atla

deskar

Gündem

BAŞKAN BAHAR; “ENVANTER ÇIKARIP GÜÇ BİRLİĞİ YAPALIM”

02.08.2021 - 11:29

Söndürme çalışmalarının hemen ardından yangının neden olduğu zararın boyutlarını ortaya koyan bir envanter hazırlanması gerektiğini söyleyen Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, şehrin tüm dinamiklerinin bir araya gelip açılan yaraların sarılması için güç birliği yapması gerektiğini belirtti.

SAVUNMA SANAYİİ TEDARİKİNDEN SORUMLU MAKAMLAR IDEF’21’DE BULUŞACAK

02.08.2021 - 10:16

Türkiye’nin ve dünyanın savunma sanayii devlerinin en önemli buluşma platformu olan IDEF’21’e, yurt içinden ve yurt dışından 1.170’in üzerinde firmanın katılması bekleniyor. Fuara 116 heyet katılacağını bildirirken, heyetlerde geri dönüşler devam ediyor. Şimdiden bu rakama erişilmiş olması fuarın uluslararası iş görüşmeleri açısından verimli geçeceğini gösteriyor. Fuar açılışına kadar bu sayının çok daha fazla olacağı vurgulanıyor. Fuara katılacağını bildiren üst düzey yetkililerin arasında 28 Bakan yer alıyor.

İNSANLIK DÜNYANIN HER YIL SUNDUĞU DOĞAL KAYNAKLARDAN ÇOK DAHA FAZLASINI TÜKETİYOR

29.07.2021 - 10:59

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dildar Edin, Dünya Limit Aşımı Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada önemli mesajlar verdi. İnsanlığın her yıl dünyanın sunduğu ve bir yıl içinde tüketilmesi gereken doğal kaynaklardan çok daha fazlasını tükettiğine dikkat çeken Edin, “Tüm dünya için iklim değişimine yönelik sorunların üstesinden gelmeye yönelik bağlayıcı kararlar almak ve yaptırımları devreye sokmak oldukça önemli bir hale geldi. Bu, ancak küresel olarak hep beraber harekete geçersek başarılı olabileceğimiz bir süreç” dedi

ATIKTAN SANATA YARIŞMASI’NDA ÖDÜLLER VERİLDİ

09.07.2021 - 18:32

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çevreye verdiği önemin ve hassasiyetin bir göstergesi olarak instagram üzerinden düzenlediği “Atıktan Sanata Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

KOCAELİ’NDE ÇOCUKLAR HEM OYNUYOR, HEM ÖĞRENİYOR

09.07.2021 - 18:30

 ‘Sıfır Atık’ projesine önemli destek veren ve bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı altında Sıfır Atık Şube Müdürlüğü oluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, öğrencilere yönelik çalışmalar da yapıyor. Bu doğrultuda bilinçli ve vicdanlı, ekolojik okuryazarlığa sahip bir nesil yetiştirmek için okullarda çalışma yapılıyor.

RİZE’DE EVSEL ATIKLAR HEDİYEYE DÖNÜŞTÜ

09.07.2021 - 18:26

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Sıfır Atık’ Kampanyası Rize’de sürdürülüyor.

Kampanya ile kâğıt,cam, plastik, metal, atık pil, atık yağ, elektronik atık ve tekstil ürünlerini geri dönüştürerek ekonomiye katkı sağlanıyor.
 

DR. MERVE MERCAN’IN ADI PARKTA YAŞATILACAK

09.07.2021 - 17:28

Selçuklu Belediyesi, geçen yıl eylül ayında covid-19’dan yaşamını yitiren Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi Merve Mercan’ın ismini kampüs alanı içinde yapımını üstlendiği parkta yaşatacak.

TÜRK BİLİM İNSANLARININ GELİŞTİRDİĞİ AŞIYA YERLİ ÜRETİM BUZDOLABI

09.07.2021 - 15:14

Endüstriyel mutfak ekipmanları sektöründe 120 ülkeye ihracat gerçekleştiren Öztiryakiler, Covid-19 aşısını -86 derecede saklayabilen yerli üretim buzdolabı geliştirdi. Ar-Ge ekibinin yoğun çalışmasının ardından üretim hattına giren buzdolabı ‘Ultra Low Temperature Freezer’ teknolojisi ve sunduğu çözüm ile ülke ekonomisi için yerli aşı kadar önem arz ediyor. Hedef, Türk bilim insanlarının geliştirdiği yerli aşının, yerli üretim buzdolabında muhafaza edilmesi.

Subscribe to Gündem

Filofix

Yukarı