Ana içeriğe atla

deskar

Enerji

Mobil anasayfa
Görünmesin

REKABET İÇİN YENİLENEBİLİR ENERJİ ŞART

16.06.2021 - 14:15

Hizmetix'e konuşan KONTEK İcra Kurulu Başkanı CEO'su Tolga Murat Özdemir, "Türkiye’de çatı ve cephelerdeki güneş enerji sistemlerinin artacağını düşünüyoruz. Yenilenebilir enerji kaynaklarına artışın ve insanların bu konuda bilgi sahibi olması da bunu etkileyecektir." dedi.

YENİLENEBİLİR ENERJİDE BÜYÜME İVMESİ SÜRECEK

16.06.2021 - 13:58

Dünyada yenilenebilir enerjide kurulu güç, geçen yıl bir önceki yıla göre 280 gigavatlık rekor artışla 2 bin 970 gigavata ulaştı. Temiz enerjideki bu yükselişin gelecek yıllarda da devam edeceği öngörülüyor.

ÇATI GES PAZARINDA BÜYÜK POTANSİYELE SAHİBİZ

16.06.2021 - 13:52

GÜNDER Başkanı Kutay Kaleli Hizmetix'e konuştu. Kaleli, "2021 Nisan ayı sonunda TEİAŞ’ın son açıkladığı verilere göre, toplam kurulu güç 97.376,5 MW olurken kurulu gücün 7.065,4 MW’lık kısmı güneş enerjisi santrallerinden sağlandı. Güneş enerjisindeki kurulu güç bir önceki aya göre 101 MW artış gösterdi. Mayıs 2021’de tamamlanan Mini YEKA ihaleleri ile birlikte yeni kapasite kullanımları tahsis edildikçe, Türkiye’de her yıl artan oranlı bir şekilde, 1.000 MW civarı kapasite eklenmesini öngörüyoruz. Yapılan analizler bu ölçekte bir artışın iletim sistemi tarafından da kaldırılabileceğini gösteriyor. "dedi.

LİSANSSIZDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLADI

16.06.2021 - 13:47

Resmî Gazete'nin 9 Mayıs 2021 tarihli sayısında yayınlanan "Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" ile ağırlığını güneş enerjisi yatırımlarının oluşturduğu lisanssız elektrik üretim sektörüne yönelik önemli değişiklikler yapıldı. GENSED Genel Sekreteri Hakan Erkan görüşlerini Hizmetix'e yazdı.

SOLAR İNVERTERDA FIMER FARKI

16.06.2021 - 13:39

Dünyanın en büyük solar inverter üreticilerinden biri olan FIMER’in Türkiye ayağınının Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Emrah Güvercin, yurt genelindeki çalışmalarını ve FIMER farkını anlattı. Emrah Güvercin, müşterilere, FIMER solar inverterleri ile yüksek teknolojiye sahip, uygun maliyetli ve satış sonrası hizmetleri ile sürdürülebilir bir yatırım imkanı sunduklarını  vurguladı.

YENİLENEBİLİR ENERJİ ELEKTRİKTEKİ YÜKÜ AZALTTI

03.05.2021 - 17:22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elektrik kurulu gücümüzde yenilenebilir enerji kaynaklarının payının yüzde 52,3’e ulaştığını açıklaması geniş yankı yarattı. TEK Enerji Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Şahintaş, “Ülkemizin yenilenebilir enerjide attığı cesur adımlar, dışa bağımlılık konusunu gündemden çıkartmak üzeredir” açıklamasını yaptı.

IoT ÜRÜNLERİMİZLE ÜRETİMDE KALİTEYİ ARTIRIRKEN MALİYETLERİ DÜŞÜRÜYORUZ

03.05.2021 - 17:21

IoT donanımlı ürünleri ve çözümleri hakkında bilgi veren Sistematik OTVT Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Ekrem Özgürbüz, “Çözümlerimizle, üretimden – tedarik zincirinin son noktasına kadar olan süreçleri IoT platformumuzla entegre ederek, yeni iş modelleri yaratmayı başardık. IoT platformumuz sayesinde zaman maliyetlerini ciddi anlamda azaltarak kalite ve verimliliği maksimum seviyelere taşıyoruz” dedi.

GÜNEŞTEN ELEKTRİK ÜRETİMİ UCUZLADI

03.05.2021 - 17:19

YEKDEM sayesinde Türkiye'de binlerce güneş enerjisi sektörü yatırımcısının oluştuğunu ifade eden GENSED Başkanı Halil Demirdağ, “Bu oluşmasaydı bugün YEKA yarışmalarında böyle fiyatlar görülemezdi." dedi.

Subscribe to Enerji

Filofix

Yukarı