Ana içeriğe atla

deskar

Enerji

Mobil anasayfa
Görünmesin

TÜRKİYE YENİLENEBİLİR ENERJİ GÜCÜNÜ KARARLILIKLA ARTIRIYOR

03.08.2021 - 09:43

Yenader Dernek Başkanı Prof. Dr. Kerem Alkin, “Türkiye’de rüzgar ve güneş enerji kaynaklarından elektrik üretiminde %9.4 artış yaşandı” dedi.Türkiye’nin yenilenebilir enerji alanında her geçen gün daha da ilerlediğini belirten Yenilenebilir Enerji Araştırmaları Derneği (YENADER) Başkanı Prof. Dr. Kerem Alkin, yenilenebilir enerji alanında yaşanan gelişmeler sevindirici olsa da, Türkiye’nin olağanüstü potansiyeli dikkate alındığında, Avrupa’da ilk 3’e, dünyada ilk 5’e oynayabileceğini vurguladı.

RÜZGAR ENERJİSİNDEKİ MEGA TRENDLER DÜNYAYI ŞEKİLLENDİRİYOR!

27.07.2021 - 09:29

Rüzgar estikçe, dünya şekillenmeye devam ediyor. Pandeminin etkisi altında geçen son 1,5 yılda dünyanın en önemli yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olduğunu gösteren rüzgar enerjisinin geleceğine dikkat çeken Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, hem ülkemizde hem de küresel çapta gerçekleşecek rüzgar enerjisindeki 5 mega trendi sıralıyor.

BİREYSEL ISITMA MI? MERKEZİ ISITMA MI?

26.07.2021 - 17:53

Doğal gaz fiyatlarında yaşanan artış sonrasında en fazla merak edilen konulardan biri de merkezi ısıtma kazan sistemlerinin mi, yoksa bireysel ısıtma kombi sistemlerinin mi daha fazla avantaj sağladığı.

Fortes Mühendislik A.Ş. Verimli Enerji Sistemleri Departmanı Müdürü Anıl Acar konu hakkında merak edilenlere açıklık getirdi. 

BURSA’NIN ÖNCELİĞİ ÇEVRE

09.07.2021 - 17:19

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, yeşil kimliğinden uzaklaşan Bursa’nın yeniden ‘Yeşil Bursa’ olarak anılması amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı noktasında da önemli bir mesafe kat etti.

SIFIR ATIK PROJESİ 2023 YILINA KADAR ÜLKE GENELİNDE YAYGINLAŞACAK

09.07.2021 - 17:09

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Sıfır Atık Projesi’nin 2023 yılına kadar Türkiye’nin her yerinde yaygınlaşacağını belirterek, "Bugüne kadar 24,2 milyon ton geri kazanılabilir atık işlenerek ekonomiye kazandırıldı. Bu toplanan atıklardan 39 milyar lira ekonomik kazanç sağlandı. 3 milyon ton sera gazı salınımı önlendi ve 265 milyon ağaç kurtarıldı" dedi.

 

DOĞAN HOLDİNG KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETECEK!

09.07.2021 - 17:07

Yenilenebilir enerji alanında güneş ve rüzgâr kaynaklarıyla elektrik üreten Galata Wind Enerji A.Ş., Doğan Holding genel merkezinin çatısına kurduğu GES sistemiyle yılda 120 MWh elektrik tasarrufu hedefliyor. 

İMZALAR ÇATILARA ÖZGÜRLÜK İÇİN ATILDI

09.07.2021 - 17:05

Antalya OSB Yönetimi ile Aktif Bank arasında, bölge sanayicisinin fabrika çatılarına GES kurmasını kolaylaştıracak bir protokol imzalandı. Protokol ile sanayicilere, çatı GES projeleri için uygun şartlar sağlanması konusunda anlaşmaya varıldı.

TÜRKİYE'NİN "YEŞİL ELEKTRİK PİYASASI" İŞLEME AÇILDI

09.07.2021 - 17:01

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Enerji Piyasaları İşletme AŞ (EPİAŞ) bünyesinde 1 Haziran'da devreye giren ve bugün itibarıyla yenilenebilir kaynak bazında işleme açılan YEK-G Sistemi ve Organize YEK-G Piyasası'nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, sistemin yenilenebilir enerji kaynaklarının gelişimine önemli katkı sağlayacağını söyledi.

Subscribe to Enerji

Filofix

Yukarı