Ana içeriğe atla

deskar

Finans

TEB’DEN EKONOMİYE YILIN İLK YARISINDA 86.3 MİLYAR TL DESTEK

02.08.2021 - 09:19

Türk Ekonomi Bankası (TEB), 2021 yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı. Yılın ilk yarısında, TEB’in ekonomiye ve müşterilerine sağladığı desteğin en önemli göstergesi olan kredileri toplam aktiflerinin yüzde 62’sini oluşturdu. Pandemi koşullarının etkisini gösterdiği yaklaşık bir buçuk yıldır çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını koruyarak faaliyetlerinin devamlılığını esas alan TEB, ülke ekonomisine ve topluma katkı sağlamaya yılın ilk yarısında da devam etti.

İMZALAR ÇATILARA ÖZGÜRLÜK İÇİN ATILDI

09.07.2021 - 17:05

Antalya OSB Yönetimi ile Aktif Bank arasında, bölge sanayicisinin fabrika çatılarına GES kurmasını kolaylaştıracak bir protokol imzalandı. Protokol ile sanayicilere, çatı GES projeleri için uygun şartlar sağlanması konusunda anlaşmaya varıldı.

DIŞ TİCARETTE TARİHİ REKOR

02.07.2021 - 13:06

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Haziran ayına ait dış ticaret rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakamlarla Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat tutarına ulaşıldığını söyledi.

SEYAHAT SEKTÖRÜNDE HAREKETLİLİĞİN YÜZDE 30 ARTMASINI BEKLİYORUZ

22.06.2021 - 15:20

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonrası açıklanan, yeni normalleşme kararları kapsamında 1 Temmuz’dan itibaren sokağa çıkma yasağının ve şehirlerarası seyahat kısıtlamalarının kaldırılması, turizm sektöründe de umutları tazeledi. Bayram sonrası başlayan hareketliliğin, aşılanmanın hızlanması ve yasakların kalkmasıyla iyice artacağına dikkat çeken biletall.com Ceo’su Yaşar Çelik, “Alınan bu kararlar, hem okulların kapanması ve hem de tatil sezonunda olmamız nedeniyle özellikle Kurban Bayram’ında yerli turist yoğunluğu oluşturacak.  Hareketliliğin yüzde 30  artmasını bekliyoruz. Tatil planı yapanların seyahat biletleri için erken davranmalarında fayda var” dedi.

HALKBANK ESNAFA YÖNELİK KREDİLERDE FAİZ KOLAYLIĞI SAĞLIYOR

22.06.2021 - 12:10

Halkbank’tan faiz destekli krediler kapsamında önceki yıllarda kullandırılıp bakiyesi 2021 yılına devreden kredilerin, esnaf aleyhine tahakkuk eden ilave faiz tutarı Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından karşılanacak. Karar 31 Aralık 2021 tarihine kadar geçerli olacak.

DİJİTAL ÇÖZÜMLE HAYATI KOLAYLAŞTIRIYORUZ

16.06.2021 - 14:50

Dijital bankacılığın Türkiye’deki öncülerinden Türkiye İş Bankası, dijital çözüm önerileriyle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek ile KOBİ’lere sağlanan dijital çözümleri konuştuk.

HALKBANK 83 YAŞINDA

16.06.2021 - 14:48

Mustafa Kemal Atatürk'ün himayesinde 1938 yılında faaliyetine başlayan Halkbank, 83. yaşını kutluyor. Küçük esnaf ve sanayi erbabına uygun koşullarla kredi kullandırma amacıyla kurulan Banka, sağladığı finansal imkanlarla Türkiye’deki ekonomik istikrarın korunması yolundaki misyonunu aksatmadan sürdürüyor.

Subscribe to Finans

Filofix

Yukarı