Ana içeriğe atla

deskar

Bilişim & Yazılım

SİBER SUÇLARIN ŞİRKETLERE MALİYETİ DAKİKADA 1,79 MİLYON DOLAR!

03.08.2021 - 09:51

Siber suçlular, daha karmaşık ve daha agresif saldırılarla şirketleri zor durumda bırakıyor. Araştırmalara göre, siber suçların şirketlere maliyeti dakikada 1,79 milyon dolara ulaştı. Pandeminin etkisiyle en çok e-ticaret ve sağlık hizmetleri sektörlerinin maliyetlerinde artış olduğunu belirten Siberasist Genel Müdürü Serap Günal, saldırılara karşı para ve veri kaybetmek istemeyen şirketler için en sık karşılaşılan 10 siber güvenlik boşluğuna dikkat çekiyor.

HarmonyOS AKILLI CİHAZLARIN GELECEĞİNDE YENİ BİR SAYFA AÇIYOR

29.07.2021 - 10:08

Akıllı cihazlar için yeni nesil bir işletim sistemi olan HarmonyOS, farklı türdeki cihazların bağlanması ve iş birliği yapması için ortak bir dil sağlayarak kullanıcılara daha rahat, sorunsuz ve güvenli bir deneyim sunuyor. Sistem yazılımını ayrıştırıp esnek bir şekilde dağıtmak ve daha önce bağımsız olan cihazları uyumlu ve bütünsel bir Süper Cihazda birleştirmek için dağıtık teknolojiyi kullanıyor.

PEGASUS CASUS YAZILIMINDAN NASIL KORUNABİLİRİZ?

29.07.2021 - 09:57

İsrailli teknoloji şirketi NSO tarafından geliştirilen casus yazılım Pegasus, sarsıcı iddialarla dünyanın gündeminde. Akıllı telefonlara bulaşmak için WhatsApp, iMessage ve FaceTime gibi popüler uygulamalardaki sıfır gün güvenlik açıklarından yararlanan Pegasus'un şimdiye kadar tanımlanmış en gelişmiş casus yazılım olduğunu belirten Laykon Bilişim Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, kullanıcıları Pegasus casus yazılımına karşı uyararak nasıl güvende kalınacağını paylaşıyor.

ESET, CVE NUMARALANDIRMA OTORİTESİ OLDU

09.07.2021 - 16:54

Hızla büyüyen siber suç dünyasında, her geçen gün artan saldırılara doğru bilgi ile  hızlı  reaksiyon gösterildiğinde oluşabilecek zararlar azaltılabiliyor. Bu nedenle güvenlik açıkları konusunda, bilgi paylaşımı ve koordinasyon büyük önem taşıyor. Avrupa merkezli lider siber güvenlik şirketi ESET, Ortak Güvenlik Açıkları ve Etkilenmeler (CVE) Programı’nda CVE Numaralandırma Otoritesi (CNA) olarak yetkilendirildi.

canias4.0 IoT İLE ÜRETİMDE VERİMLİLİK ARTTI

09.07.2021 - 16:35

Alpar Metal’in Bilgi İşlem Müdürü Serpil Altaş, “canias4.0 Teknolojileri, tek bir araçla hem büyük veriyi oluşturmak hem de bu verileri yorumlayarak sistemi yönetmek açısından firmamıza büyük avantaj sağladı! IoT sayesinde üretimde verimliliğimiz arttı, hata payını minimuma indirdik” dedi.

SCHNEIDER ELECTRIC IOT TABANLI ÇÖZÜMLERİ İLE GELECEĞE YÖN VERİYOR

16.06.2021 - 11:03

Schneider Electric Dijital Servisler Aktivite Lideri Gülden Yılmaz, 5G bağlantısının yayılması ile gelecekte çok daha fazla artacak ve IoT alanında birçok yeni cihaz, hizmet ve uygulamanın kullanıma sunulacağını, bunun beraberinde de farklı riskleri barındıracağını söyledi. Yılmaz, Schneider Electric’in IoT ve siber güvenlik tabanlı sistemlere yönelik çözümlerini anlattı.

TEKSTİLDE BAŞARI İÇİN HIZLI VE ESNEK DİJİTAL ÇÖZÜMLER GEREKİR

16.06.2021 - 10:46

IAS Yetkinlik Merkezi Müdürü Celal Bilgin ile tekstil sektörünü ve sektörün kurumsal sistem ihtiyaçlarını konuştuk. “Tekstil sektörü son derece esnek bir yapıya sahip ve hızlı çözümler üretebilecek sistemlere ihtiyaç duyar” diyen Bilgin, sektörde faaliyet gösteren firmaların en önemli dijital ihtiyaçlarını sıraladı. Bilgin, aynı zamanda IAS’nin canias4.0 çatısı altında sunduğu bütüncül teknolojileri çözümlerini anlattı.

Subscribe to Bilişim & Yazılım

Filofix

Yukarı