Ana içeriğe atla

deskar

Lojistik

Mobil anasayfa
Görünsün

LOJİSTİK SEKTÖRÜNE YÖN VEREN FİRMA: GÖK BORA

26.07.2021 - 14:24

 Gök Bora Uluslararası Nakliyat ve Ticaret AŞ Antrepolar ve Gümrük Müdürü Hakan Lobut, firma olarak hizmet ihracı gerçekleştirip, ülkeye döviz kazandıran bir şirket olduklarını söyledi. Hakan Lobut, yurtiçi ve yurtdışındaki tüm araç, tesis ve depolarının öz malları olduğunu da vurguladı.
 

ALMANYA’YA İHRACAT REKORUNDA LOJİSTİK ETKİSİ

09.07.2021 - 16:29

Türkiye’nin Almanya’ya ihracatı bu yıl rekorlarla devam ediyor. İlk çeyrekteki rekorların ardından ocak-nisan dönemi de en yüksek seviyeye ulaştı. Yekaş Fides Global Lojistik CEO’su Murat Güler, ihracat artışında lojistik sektörünün kritik öneme sahip olduğunu vurguladı. 2021 yılının rekorlar ile devam edebileceğini belirten Güler, bu doğrultuda ihracatçıları desteklemeyi sürdüreceklerini ve Almanya’daki yatırımlarına yoğunlaşacaklarını söyledi.

bp TÜRKİYE'DE EMNİYET VE GÜVENLİK ÖNCE EVDE BAŞLIYOR

02.07.2021 - 16:55

bp Türkiye, iş ortakları Acapet Taşımacılık ve OMSAN Lojistik ile birlikte emniyet kültürünü yaymaya yönelik güvenli sürüş temalı kısa film projesine imza attı.bp Türkiye, ülke içindeki akaryakıt nakliyesi operasyonlarında çalışan sürücülerin ailelerine yönelik geliştirdiği proje ile sağlık, emniyet, çevre ve güvenlik alanlarında farkındalık yaratmayı hedefliyor. 
 

TÜRK İHRAÇ ÜRÜNLERİNİN AVRUPA'YA NAKLİYESİ DFDS’DEN SORULUYOR

16.06.2021 - 16:50

Denizcilik ve lojistik sektörünün lider şirketlerinden DFDS’nin Akdeniz İş Birimi;  Avrupa’daki intermodal altyapısını genişleterek Türk ihraç malı taşıyan lojistikçilerin en önemli çözüm ortağı oldu. Firma, kurduğu altyapı sayesinde Avrupa’ya karayoluyla taşınan Türk ihraç ürünlerinin yaklaşık yarısının nakliyesini tek başına gerçekleştiriyor. DFDS Akdeniz İş Birimi Başkanı Lars Hoffmann, Hizmetix’in sorularını cevapladı.

AVRUPALILAR UZAKDOĞU SİPARİŞLERİNİ TÜRKİYE’YE KAYDIRDI

16.06.2021 - 16:46

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, UND'nin bölge toplantısı için geldiği Kayseri'de gazetecilerin sorularını cevapladı. Nuhoğlu, COVID-19 salgını sürecinde Avrupalıların tedariklerinde Uzak Doğu'dan verdikleri siparişlerin bir çoğunu Türkiye'ye kaydırdıklarını söyledi. Nuhoğlu, Şöyle konuştu:

LOJİSTİK SEKTÖRÜNE ‘ÇIRAK’ OLARAK GİRDİ, ‘USTA’ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

16.06.2021 - 15:49

Müşterilerine; gümrüklü ve gümrüksüz depolama, depolama dahili operasyonları ve dağıtım operasyonları gibi alanlarda hizmetler sunan Sienzi Lojistik’in  kuruluş hikayesini ve hedeflerini Genel Müdür Murat Doğan Hizmetix’e anlattı. 1999 yılında kendi deyimiyle ‘çırak’ olarak girdiği lojistik sektöründe bugün, usta olma yolunda ortağı olduğu şirkette emin adımlarla yoluna devam ettiğini vurgulayan Murat Doğan, kariyerindeki başarısını sektörün duayen isimlerinden Saffet Ulusoy’la bir dönem çalışmasına borçlu olduğuna dikkati çekiyor.

SARP INTERMODAL’DEN 41 MİLYON LİRALIK YENİ YATIRIM

16.06.2021 - 15:47

Sarp Intermodal, 41 milyon liralık yatırımla 500 adet 45’lik konteyner siparişi verdi. Şirketin CEO’su Onur Talay, “Yeni yatırımla birlikte özmal 45’lik konteyner sayımız 1550’ye çıkacak. Ülkemizin uluslararası ticaretine katkı sağlayabilmek ve intermodal taşımacılığı geliştirebilmek için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

Subscribe to Lojistik

Filofix

Yukarı