Ana içeriğe atla

deskar

Sağlık

SIFIR ATIK PROJESİ 2023 YILINA KADAR ÜLKE GENELİNDE YAYGINLAŞACAK

09.07.2021 - 17:09

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Sıfır Atık Projesi’nin 2023 yılına kadar Türkiye’nin her yerinde yaygınlaşacağını belirterek, "Bugüne kadar 24,2 milyon ton geri kazanılabilir atık işlenerek ekonomiye kazandırıldı. Bu toplanan atıklardan 39 milyar lira ekonomik kazanç sağlandı. 3 milyon ton sera gazı salınımı önlendi ve 265 milyon ağaç kurtarıldı" dedi.

 

ŞEHİR HASTANELERİNE TK ELEVATOR İMZASI

09.07.2021 - 15:18

Türkiye’de asansör ve yürüyen merdiven konusunda lider ve öncü firmalardan biri olan TK Elevator; ulaşım, konut, hastane, alışveriş merkezi gibi projelerdeki tecrübesini şehir hastanelerine de taşıdı. Başta Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise 3. büyük hastanesi olan Ankara Şehir Hastanesi’nin asansör ve yürüyen merdiven projelerini gerçekleştiren TK Elevator 5 şehir hastanesi projesinede imzasını atmayı başardı. TK Elevator CEO’su Artuğ Özeren ile sektörde öncü olmalarının sırrını ve firma olarak sektöre kattıkları başarıları konuştuk.

TÜRK BİLİM İNSANLARININ GELİŞTİRDİĞİ AŞIYA YERLİ ÜRETİM BUZDOLABI

09.07.2021 - 15:14

Endüstriyel mutfak ekipmanları sektöründe 120 ülkeye ihracat gerçekleştiren Öztiryakiler, Covid-19 aşısını -86 derecede saklayabilen yerli üretim buzdolabı geliştirdi. Ar-Ge ekibinin yoğun çalışmasının ardından üretim hattına giren buzdolabı ‘Ultra Low Temperature Freezer’ teknolojisi ve sunduğu çözüm ile ülke ekonomisi için yerli aşı kadar önem arz ediyor. Hedef, Türk bilim insanlarının geliştirdiği yerli aşının, yerli üretim buzdolabında muhafaza edilmesi.

20 YILLIK SEKTÖR TECRÜBESİNDEN YENİ OLUŞUM: LAROX TEMİZLİK SİSTEMLERİ

09.07.2021 - 15:10

LAROX Temizlik Sistemleri Genel Müdürü Kaan Ateşoğlu, “Üretimden Gelen Tecrübe” sloganıyla çıktığımız bu yolda temizlik sistemleri oluşumumuz ve Endüstriyel Bulaşık Makine Üretimi ile 2021-2022 hedeflerimiz için öncelikle ürün ve hizmet kalitesini tutundurma yılı olarak geçeceğini düşünüyorum.” dedi. Kaan Ateşoğlu, Hizmetix’in sorularını cevapladı.

 

PERSONELİMİZE GÖREV BİLİNCİNİ VE EMPATİYİ AŞILIYORUZ

09.07.2021 - 14:44

Seven Güvenlik Operasyonlar Direktörü Cengiz Han Türk, hastane projelerinde çalışan özel güvenlik görevlilerini diğer güvenlik projelerinden farklı eğitime tabi tuttuklarını belirterek, “İlk eğitimimiz her zaman etkili iletişim olmaktadır. Hastane projelerindeki tecrübelerimiz;  hasta ve hasta yakını ile iletişim olmaması durumunda ne gibi kötü sonuçların ortaya çıktığı göstermekle beraber, iletişim olduğunda çıkabilecek sonuçların önüne geçtiğini de göstermiştir.” dedi.

TEKSAN ENERJİ VERİMLİ ÇÖZÜMLERİ İLE SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN HİZMETİNDE

09.07.2021 - 14:41

Modern yaşamın gerektirdiği enerji ihtiyacına verimliliği yüksek ve çevreci yöntemlerle yanıt veren kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri, sağlık sektöründe de geniş bir kullanım alanı buluyor. Türkiye’nin enerjide yenilikçi çözümler sunan kuruluşu Teksan, bugüne kadar pek çok hastane projesinde bu sistemleri başarıyla uyguladı.  

 

HASTANELERE 5 YILDIZLI OTEL STANDARDI GELDİ

09.07.2021 - 14:31

Sağlık Bakanlığı’nın Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında 13 ilde hayata geçirdiği şehir hastaneleri, fiziki kapasitesiyle olduğu kadar teknolojik imkanlarıyla da özel hastaneleri aratmıyor.  5 yıldızlı otel konforunun sunulduğu bir ve iki kişilik odaların yanı sıra, konusunda uzman, deneyimli doktorlarıyla da covid-19 sürecinde ülkenin adeta cankurtaranı olan şehir hastaneleri görüntüsüyle olduğu kadar verdiği hizmetle de büyülüyor. Alanında özelleşmiş birden fazla hastaneyi bünyesinde toplayan dev sağlık kompleksi olarak planlanan şehir hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı, sağlıklı ilgili sorunların tamamının tek bir merkezde çözülmesini hedefliyor.
 

OBEZİTE TEDAVİSİNDE KİMLERE AMELİYAT ŞART

16.06.2021 - 17:20

Obezite cerrahisinin, cerrahi dışı yöntemlerle fazla kiloları vermeyi başaramayan ya da fazla kiloları nedeniyle sağlığı tehlikeye giren hastalarda kilo kontrolü için yapılan bir tedavi olduğunu belirten Medical Park Gebze Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Orhan Çelen, dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Subscribe to Sağlık

Filofix

Yukarı